BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin’de (BTC) Madenci Gelirleri Düşmesine Rağmen Zorluk Zirvede! Fiyata Etkisi Ne Olacak?

BTC'de zincir veriler pozitif görünüyor.

Bitcoin 30.000$ üzerinde akümüle olmaya devam ederken, zincir içi veriler fiyatın yükselebileceği yönünde pozitif işaretler veriyor.

Bitcoin’in fiyatı 42.000$’a yükselirken madencilerin günlük gelirleri 45.1 milyon dolara (7 Ocak) kadar çıkmıştı. Daha sonra Bitcoin’de yaşanan fiyat düşüşleri ile birlikte bu rakam 30.3 milyon dolara düştü. Buna rağmen ağdaki yoğunluk tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlemeye devam ediyor.

Kaynak: Blockchain.com

Ağdaki madencilerin blok ödülleri almasının ne kadar zor olduğunu ölçen Bitcoin Madenciliği Zorluk endeksi yeni bir zirveye ulaştı. 2 haftada bir güncellenen endekse göre önümüzdeki 2 hafta madenciler için en zor dönemlerden birisi olacak.

Kaynak: btc.com

Mayıs ayındaki yarılanmadan itibaren madencilik zorluğu %37.5 oranında arttı. Madencilik zorluğunun artması, madencilerin ağdaki yoğunluğunu ve blok ödüllerini almak için daha fazla rekabet içerisinde oldukları gösteriyor.

Bununla başa çıkmak isteyen madenciler daha güçlü donanımlar ile madencilik yapmak zorunda kalıyor. Daha fazla madencinin ağda daha zor şartlar altında madencilik yapması BTC kıtlığının giderek arttığının da bir göstergesi.

Madencilik zorluğunun yükselmesinin fiyata olumlu katkı sunacağı düşünülüyor. Gelirlerin düşmesine ve maliyetlerin artmasına rağmen madenciler hala ağda kalmalarının BTC’deki beklentinin yüksek olduğunun da göstergesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu