BitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Son 10 Ayın En Büyük Düşüşü! Fiyat 8.0000 Dolar Geriledi

Bitcoin fiyatı gün içerisinde yatırımcısını bir hayli üzdü. Peki bu nereye kadar devam edecek? Ana trend bozuldu mu?

Bitcoin, en son 2020’nin Mart ayında yaşadığı ciddi düşüşten sonra bugünkü kadar büyük bir düşüş görmemişti. Yeni haftaya 38.000 dolarlı seviyelerde başlayan BTC, 30.400 dolar seviyelerine kadar gerileyerek gün içerisinde yüzde 20 değer kaybetmiş oldu.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Neden Düştü? Kurumsallar Düşeni Neden Tutmadı?

Çok fazla volatil olan ve dakikalık hareketlerde bile binlerce dolarlık hareketler sergileyen BTC, tüm kripto para piyasanın kıpkırmızı olmasını sağladı.

Düşüşler sırasında ETH’nin de 910 dolarlara kadar gerilemesi birçok altcoin yatırımcının paniklemesine ve elindeki kriptoları satmasına sebep oldu.

Yayın saatine göre 33.000 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, henüz kendini “riskli” alandan kurtaramadı. Özellikle gece 03.00’da gerçekleşen günlük kapanışın 35.000 dolar üzerinde yapılması çok önemli olarak görülürken bu seviyenin altında kapanış olması durumunda düşüşlerin devam edebileceği tahmin ediliyor.

Özellikle büyük trendde BTC yönünün hangi seviyeyi görmesiyle düşüş yönüne geçeceğini daha önceki haberimizde yazmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin'de Güncel Görünüm Ne? Yükseliş Trendi Bozuldu Mu? BTC Fiyat Analizi

Bu bağlamda 30.000 dolar seviyeleri önemli bir destek görevi görürken bu seviyenin kaybedilmesi durumunda sırasıyla 28.000 ve 26.000 dolar seviyeleri görülebilir.

Özellikle yeni yatırımcılara “bu sert hareketli ortam sakinleşene kadar bekleyin” uyarısında bulunan uzmanlar, bu dönemde muhakkak stop limit emirlerinin kullanılmasını ve yükselirken değil düşerken mal toplanması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu