AnalizBitcoin

Bitcoin’de Güncel Görünüm Ne? Yükseliş Trendi Bozuldu Mu? BTC Fiyat Analizi

Çalkantılı günler geçiren Bitcoin'de önemli seviyeler neler?

2 gün boyunca 40.000 doların üzerinde kalan ancak burada çok fazla tutunamayan BTC, volatil bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Temel analiz anlamında kurumsal yatırımcının Bitcoin’e olan ilgili hala devam ederken bir yandan madencilerin satışları arttırması fiyatı düşüş yönlü olarak etkiliyor.

İlgili Haber
Tüm Piyasa Kızardı! Bitcoin'de (BTC) Madenci Satışları Zirvede!

Bu yazıda teknik analiz anlamında büyük ve küçük trendlere bakarak genel yönü tespit etmeye çalışalım…

Majör (Büyük) Trendde Görünen Ne?

Bitcoin’de haftalık grafiğe baktığımız zaman, her haftaki dip seviyenin bir önceki haftanın dip seviyesinden yüksek olduğu görülüyor. Yani bu da demek oluyor ki büyük resme baktığımız zaman hala yükseliş trendi devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Yeni haftada, büyük resimdeki yükseliş trendini bozacak seviyenin 28.000 dolar seviyeleri olduğu görülüyor. Eğer yeni haftada bu seviye görülürse 16 haftadır süren ve hiç bozulmayan BTC’deki “yükseliş” trendi “yatay” konuma geçebilir.  Bu bağlamda büyük resimde 28.000 dolara kadar olan düşüşlerin trendi bozmayacağı anlaşılıyor.

Minör Trendde Görünüm Ne?

Günlük ve 4 saatlik periyotlarda grafiğe baktığımızda ise BTC’nin 4 Ocak tarihinden beri oluşturduğu yükseliş kanalından (satı çizgi) çıktığı görülüyor. Bu bağlamda BTC’nin önümüzdeki günlerde yatay hareket edebileceği ve bunun olması durumunda da altcoinlere güzel para akışlarının olabileceği tahmin ediliyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Yatırımcının dikkat etmesi gereken seviyeler ise; 38.700, 36.750 ve 35.500 dolardaki destek seviyeleri olurken bu seviyenin altındaki kapanışlarda stop olma yolu tercih edilebilir. Yine “destek seviyesinden alıp direnç seviyesinden satma” stratejisine göre gevşemeler oldukça bu seviyelerden “parçalı” bir şekilde alış yapılabilir.

Tekrar 42.000 dolar testinin gelmesi ve yeni rekorların denenmesi için 41.000 dolar önemli bir direnç görevi görüyor. Özellikle 4 saatlik olarak bu seviye üzerinde yapılacak bir kapanış, fiyatın tekrar rekor kırmasının önünü açabilir.

Grafikteki destek ve direnç noktalarına göre hareket ederek FOMO’ya (fırsatı kaybetme korkusu) kapılmadan düşüşler oldukça alış yapmak en doğru yatırım strateji olacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu