blank
AnalizBitcoinHaberler

Tüm Piyasa Kızardı! Bitcoin’de (BTC) Madenci Satışları Zirvede!

CryptoQuant'ın, Bitcoin madencileri ile ilgili verilerini paylaştık.

Bitcoin 40.000$’daki mücadelesini sürdürmeye devam ediyor. Gün içerisinde Bitcoin hakimiyetinin yüzde 68 seviyelerine düşmesiyle, altcoinlerde ve Ethereum’da yükselişler gözlendi.

Ancak kısa süre önce Bitcoin’in yeniden 40.000$’ın altına sarkmasıyla piyasa kızardı. Şu sıralar Bitcoin hakimiyeti de yüzde 69.4 seviyelerinde.

Bitcoin 40.000$’ın altına sarkmaya başlamadan kısa süre önce analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin madencilerinin pozisyonlarını gösteren bir grafik paylaştı.

Grafiğe göre madencilerin satış pozisyonlarının küçük bir zirve yaptığını ifade eden CEO, kendisinin küçük bir short pozisyon açacağını ifade etti. Paylaşımdan dakikalar sonra Bitcoin 38.900$ seviyelerine kadar geriledi.

CEO’nun bir diğer hatırlatması da önem arz ediyor. CEO, aslında 2020 yılının Aralık ayından itibaren madencilerin satış baskısının arttığını ancak bunun kurumsal şirketler tarafından dengelendiğini söyledi. Bu nedenle bu satışlarla oluşması beklenen düzeltmelerin sınırlı kaldığını ifade etti.

Yani kurumsal yatırımcı tarafında BTC alımları biraz azalırsa düşüşlerin daha derin bir şekilde görülmesi muhtemel.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 Yorum

  1. Düzletme hareketleri sağlıklı. Bu düşüş dalgaları olması gereken ve zemin sağlamlaştıran bir durum. Yükseliş trendi devam edecektir.


Başa dön tuşu