coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de (BTC) Yükselen BlackRock'tan FED Faiz Tahmini!

Bitcoin’de (BTC) Yükselen BlackRock’tan FED Faiz Tahmini!

BlackRock'un kıdemli makro yatırım stratejisti Laura Cooper, FED'in devam eden enflasyonist baskılar nedeniyle faiz oranlarını 2024 yılına kadar kısıtlayıcı bölgede tutması gerektiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinlerde yarınki FED faiz kararı takip edilirken beklenti FED’in faiz artışı yapmayacağı yönünde yoğunlaşıyor.

FED’in faiz konusundaki hareketi tespit edilmeye çalışılırken FED Başkanı Powell açıklamalarında faiz artırımı ve enflasyonda dikkatli ilerleyeceklerini ve ABD’den gelen ekonomik verilerin kararları üzerinde etkili olacağını sık sık belirtiyor.

Bu noktada FED’in faiz politikası hakkında yorum yapan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, FED’in 2024 yılına kadar faiz oranlarını yüksek tutma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Bu noktada BlackRock’un kıdemli makro yatırım stratejisti Laura Cooper, Dow Jones Newswires’a, FED’in devam eden enflasyonist baskılar nedeniyle faiz oranlarını 2024 yılına kadar kısıtlayıcı bölgede tutması gerektiğini söyledi.

“Enflasyondaki düşüş işaretlerinin sağlam bir şekilde görünmesine rağmen, fiyat baskıları nedeniyle enflasyonun FED’in %2 hedefinin üzerinde seyretmesi muhtemel.

Bu noktada FED’in Çarşamba günü faiz oranlarını sabit tutmasını ancak gelecekteki faiz artışlarına kapıyı açık tutmasını bekliyoruz.

ABD’den gelen ekonomik verilere bağlı kalma düşüncesi FED Başkanı Jerome Powell’ın gerektiğinde daha da sıkılaştırma seçeneğini korumaya hazır olmasıyla genişleyecek.

Burada faiz oranlarının 2024 ortalarına kadar kısıtlayıcı bölgede kalması gerektiğini, ardından faiz oranlarının nötr seviyeye doğru yeniden ayarlanması gerektiğini düşünüyoruz.”

Bitcoin FED’in faiz artışlarına başladığı Kasım 2021’de 69.000 dolarlık zirvesini gördü.

Sonrasında yaşanan ayı piyasası doğrudan FED’in faiz artışlarıyla ilgili olduğundan burada yaşanacak bir politika değişikliğinin ayı piyasasını bitirebileceği ve BTC‘nin yeniden eski günlerine dönebileceği düşünülüyor.

Hatırlanacağı üzere BlackRock Haziran ayında SEC’e spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu. Bu başvuru BTC fiyatı üzerinde olumlu bir etki oluşturarak BTC’nin yükselmesini sağlamıştı.

İlgili Haber  Son Dakika! Söylenti Doğru Çıktı: BlackRock Resmi Olarak Bitcoin Spot ETF'si İçin Başvuruda Bulundu!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları