AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Zincir İçi Veriler Boğa Sinyali Veriyor!

Bitcoin'de zincir içi veriler pozitif

Bitcoin’de volatilitenin yüksek olduğu günlerden geçerken 30.000$ ile 35.000$ arasına sıkışmış bir Bitcoin izliyoruz. Her ne kadar Elon Musk’ın açıklamaları Bitcoin’i 38500$’a yükseltmiş olsa da bu seviyelerde kalıcı olamadığını ve yeniden 35.000$ altına sarktığını gözlemledik.

Bitcoin’in bu aralıkta salınması uzun süredir BTC paritesinde ezilen altcoinlerinde hareketlenmesine ve güzel kazançlar sağlamasına neden oldu. Yılbaşında %73 seviyelerinde olan Bitcoin hakimiyeti paranın bir kısmının altlara akmasıyla %62 seviyelerine kadar geriledi.

Zincir İçi Verilerde Son Durum Ne?

Zincir içi verileri inceleyen Glassnode ve CryptoQuant tarafından gün içerisinde açıklanan iki veri Bitcoin’de boğa sinyalleri olduğunu gösteriyor.

Glassnode’un paylaşımına göre Borsalarda bulunan Bitcoin miktarı son 2 yılın en düşük seviyesini gördü.

Kaynak: Glassnode

Borsalarda Bitcoin’in arzının azalması bir boğa sinyali olarak yorumlanıyor. Özelikle Elon Musk ve WallStreetBets olaylarının tetiklediği Bitcoin talebi borsalardaki BTC’lerin son 2 yılın en düşük seviyesine düşmesine neden olmuşa benziyor.

CryptoQuant CEO’u Ki Young Ju’nun paylaşımına göre Coinbase borsasından 15.000 BTC (490 milyon dolar) çıkış yaptı. Bu çıkışın muhtemelen bir kurumsal alım-satıma ilişkin olduğunu aktaran CEO, bunun güçlü bir boğa sinyali olduğunu düşünüyor. Coinbase’den çıkarılan yüksek miktarda BTC’lerin tarihsel etkilerini inceleyen CEO bu verinin önemli olduğunu düşünüyor.

Önemli Not: Bu veriler yatırım tavsiyesi değildir. Habere konu analistin yorumları kendi kişisel düşünceleridir. Bu verilere göre yatırım kararı almanız tüm paranızı kaybetmenize neden olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu