BitcoinHaberler

Bitcoin’de Bu Yıl 100.000$ Görülmeyecek Dedi, 200.000$ İçin Tarih Verdi!

Bitcoin'in 100.000$'lık hedefi ne zaman gerçekleşecek?

Kripto para uygulaması DigiFox Finance’nin kurucusu ve CEO’su Nicholas Merten katıldığı bir strateji oturumunda Bitcoin’e dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kripto analisti Merten, lider kripto para birimi Bitcoin’in, Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinden beklenen etkiyi göremediğini söyledi.

Bitcoin için 100.000 $’lık fiyat tahminlerini aşırı iyimser bulduğunu söyleyen Merten, 100.000 $ hedefinin bu yıl için gerçekleşmeyeceğinden %100 emin olduğunu ifade etti.

Merten, Twitter hesabından da yaptığı paylaşımlarda Bitcoin’in fiyatındaki yükselmenin önceki yükselmelere nispeten daha fazla zaman alacağını düşündüğünü belirtti.

“Bu yılın 4. çeyreğinde veya gelecek yılın 1. çeyreğinde 100.000 $ veya 150.000 $’a gitmemize imkan yok. Üzgünüm. Bunu söylemek zorunda kalacağım çünkü bence birçok analist bunu yanlış anlıyor.”

Bitcoin boğa piyasasının 200.000$’a kadar devam edeceğini, bu seviyeye ulaştığında sona ereceğini söyleyen Merten, önümüzdeki birkaç ay içerisinde Bitcoin’de keskin yükselişlerin olmayacağını dile getirdi.

Merten diğer kripto analistlerinin aksine, Bitcoin’deki 200.000 $’ seviyelerinin 2022 yılının sonlarına doğru görüleceğini düşündüğü söyledi.

Analist Merten, Bitcoin’in 100.000$’a ulaşması için, son 4 aylık kazanımlara eşdeğer olan 661 milyar dolarlık piyasa değeri eklemesi gerektiğini söyledi ve devam etti:

“3 veya 4 trilyon dolara (piyasa değeri) yani 150.000 ila 200.000 ABD Doları aralığında bir seviyeye gitme perspektifinden bahsediyorsak, çok fazla likidite alacak ve bununla birlikte oraya ulaşmak biraz zaman alacak. Bu nedenle, 2022 Kasım’ında bir döngü zirvesinin gelmesi beklentimiz var, bu da piyasa tahminlerinin muhtemelen %90-95’inden çok daha fazla.”

Nicholas Merten kendisinin kripto konusunda bir boğa olduğunu ancak Bitcoin’in tarihi performansındaki gerçeklik ile fiyat beklentilerini belirlediğini ifade etti. Her döngüde Bitcoin’in biraz daha sıkıcı bir yükseliş trendine girdiğini düşünen analist, beklentilerinden oldukça emin olduğu için 45 gün sonra bana bunu hatırlat notu düştü.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu