Bitcoin

Bitcoin’de Çanlar Çalıyor Mu? Fiyat Neden Geriliyor?

Bitcoin fiyatı gerilemeye devam ediyor...

Piyasa hacmi ve piyasa fiyatı açısından beklenenden kötü bir performansa düşen Bitcoin’de bugünlerde neler olabileceği merak ediliyor. Yatırımcılar 9.200 dolara kadar yükselmesinin ardıdan 8.600 dolara düşen Bitcoin fiyatının tekrar tekrar düşmesine tepkili. Bazı kısa vadeli yeni yatırım yapan kripto para yatırımcıları ellerindeki kripto para birimlerinin daha çok değer kaybedeceğine inanırken, bazıları ise daha büyük değer kazanacak olduklarını düşünüyor.

Bitcoin’in kısa vadede yükselmesi beklenmiyor ve bu nedenle piyasada aktif yatırım yapmış olan yatırımcılar soru işaretlerine yanıt arıyorlar.

Bitcoin neden düştü?

Bu düşüşlerin ardında eski kaybeden yatırımcıların zararsız satış yapması (kısa vadede kayıp yaşayanlar) ve balinaların olduğu tahmin ediliyor. Fiyatın kısa süre içerisinde yükselmesi beklenmezken, 7.000 dolarlı fiyat seviyelerine düşüşte yakın zamanda beklenmiyor.

8450 doların bu süreçte önemli bir destek noktası olduğu ifade edilirken bu destek altına sarkma olması durumunda 7800 dolara kadar bir düşüş yaşanması bekleniyor. Analistler BTC’nin bu alanda biraz fiyatlanacağını ifade ederken yeni direnç noktalarının ise 8800 ve 9000 dolar olduğunu ifade ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu