AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Death Cross Var! Tarihsel Olarak Fiyata Nasıl Yansıdı?

Bitcoin'de yeni bir satış dalgası gelecek mi?

ABD’deki yüksek enflasyon verisi sonrası 44.000$ seviyelerine kadar yükselen Bitcoin piyasaları rahatlattı. Uzun süredir düşüş trendinden olan altcoinlerde de güzel tepkiler gelmesi yatırımcıların ve dipten alma fırsatı bulanların yüzünü güldürdü.

Tam her şey yoluna giriyor derken şimdi de death-cross ihtimalleri kafaları karıştırmaya başladı.

Death cross nedir?

Death-Cross (Ölüm kesişimi): Kısa vadeli ortalamanın daha uzun vadeli ortalamayı yukarıdan aşağıya doğru kesmesidir. Bu kesişim büyük bir zayıflık belirtisi olarak önemli kabul edilir.

Bitcoin’in grafiğine baktığımızda 50 günlük ortalamanın 200 günlük ortalamayı yukarıdan aşağıya doğru kesmeye hazırlandığını görüyoruz.

Haziran’da yaşanan benzer bir hareket öncesinde düşüşün başladığını ve fiyatın 40.000$’dan 28.800$’a kadar gerilediğini görüyoruz.

Bu Kesişim Yeni Bir Düşüşü Tetikler Mi?

Ölüm kesişimi hakkında yorum yapan popüler analist Lark Davis şunları söyledi; “BTC tarihinde 8 ölüm kesişimi gördük. Bunlardan 4’ü  hemen hemen dipte olduğumuzu onayladı. Ancak diğer 4’ü %30, %60, %61 ve %65’lik satışlardan önce geldi.”

Gerçekten önceki ölüm kesişimlerini incelediğimizde lokal tepelerde geldiği durumlarda sert satışları tetiklediğini görüyoruz.

Ancak mevcut grafikte henüz dipten ciddi bir tepki almış ve yükselmiş bir Bitcoin fiyatı göremiyoruz. Bu nedenle bu ölüm kesişiminden kaynaklı satış baskısı oluşmasının daha düşük bir ihtimal olduğunu değerlendiriyoruz. Önceki hareketlere baktığımız da, bu kesişim büyük bir satışı tetiklese de etkisi kısa süreli olacaktır.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
EMRHYLDZ

Death Cross bitti zaten günlükte 69kdan, 39,650ye çaktı. 40k mükemmel destek oldu.
1-2 ay daha yatay seyreder piyasa, ondan sonra Golden Cross atağına başlar. Bu da burda kalsın.

Anonim

“Dedi” uzman kişi 😂

Emrullah YILDIZ

Uzman değilim dostum sadece bu piyasayı 3 senedir takip ediyorum, Ninja Traders ekibi ile birlikte eğitim yaptık udemy’den zamanında. Grafik okumayı biliyoruz az çok. Ben görüşümü paylaştım, burası bir forum. Her şeye bir lafınız var şu hayatta 🙂


Başa dön tuşu