AnalizBitcoin

Bitcoin’de Dip Nokta Ne? Analistler Hangi Noktaya İşaret Ediyor?

Bitcoin'deki tehlikeli noktayı ifade eden analistler hangi fiyat seviyesine dikkat çekti? İşte detaylar...

Bitcoin’de satış baskısı devam ederken sıkışık kalan fiyat yatırımcıların panik yaşamasına ve panik satışlar yapmasına sebep oluyor. Bu dönemde dikkatli olunması uyarısında bulunan analistler direnç ve destek noktalarına göre alım satım yapılmasını önerirken, stop-loss emirlerinin mutlaka uygulanması gerektiğine dikkat çekiyor.

Bitcoin’deki En Tehlikeli Nokta Ne?

An itibarı ile 7150 dolar seviyelerinde işlem gören BTC gün içerisinde 7300 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı denese de başarılı olamadı. Satış baskının giderek arttığı piyasada analistler bazı noktalara dikkat çekiyor. Çoğu analist BTC’nin 6600 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayabileceğini belirtirken, haftalık olarak 7000 doların üzerinde kapamanın çok önemli olduğunu ifade ediyor.

Her ne kadar analistlerin orta ve uzun vadedeki tahminleri BTC’nin yükseleceğinden yana olsa da, kısa vadedeki en önemli dip noktanın 6500 dolar seviyesi olduğu ifade ediliyor. Eğer BTC bu seviyenin altına düşerse 5000 dolarlı fiyatların görülebileceğini söyleyen analistler, haftalık olarak 7000 dolar üzerindeki kapanış 9000 doların üzerine yakın zamanda çıkışın sinyali olabilir diyor.

Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

An olarak güncel destek noktaları 7100, 6800, 6600 ve 6450 dolar seviyesi olurken, direnç noktaları ise 7200, 7400, 7600 ve 7800 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Trendi yükseliş yönüne çevirecek ve boğa mevsimini başlatacak en önemli seviyenin ise 9000 dolar olduğu ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu