Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Düşüş Bitti Mi?

Bitcoin’de Düşüş Bitti Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda makro ekonomi tarafında yaşanan belirsizlikler nedeniyle, ABD endekslerinin düşüşü beraberinde gelen satış baskısı ile Bitcoin tarafında da etkiler görüldü. BTC 43.500 dolar seviyelerinden 33.900 dolar seviyelerine düzeltme yapmadan sert düştü.

Coinmarketcap değerlerine baktığımızda, kripto toplam piyasa değeri bugün yüzde 11 değer kaybederken yaklaşık 1,62 trilyon dolar seviyelerine kadar geriledi.

Peki BTC’de Günlük Zaman Diliminde Teknik Veriler Ne Yönde ?

Aşırı alım ya da aşırı satım durumlarının sinyali veren osilatörlerin geneline baktığımızda BTC’nin dip seviyelerde olduğunu gözlemliyebiliyoruz. Özelikle MACD tarafında pozitif uyumsuzluk olması fiyattaki yükseliş baskısını tetikleyici göstergelerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Fakat şu anki fiyata baktığımızda 37.000 dolar desteğinin kırılması ile beraber önemli direnç ve desteğin arasında kalmış olması dönüş sinyallerini zayıf bırakıyor.

Lokasyonu güçlü ve bir çok defa alıcıyı bu bölgeden toplamış olan 28.000 dolar 30.000 dolar bant aralığından BTC’nin destek bulması ve alıcı baskısının artması durumunda daha önce destek seviyesi görevinde olan 35.000 ve 37.000 dolar direnç bölgeleri takip edilebilir. Güçlü ve önemli olan bu lokasyon bölgesinin kaybı durumunda ise alt destek bölgesi olan 24.000 $ seviyelerine geri çekilme görülebilir.

Sert düşüş sonrası dönüş sinyallerinin netlik kazanamaması ve düşüş trendinin devamının mevcudiyeti piyasalarda belirsizliğe neden olmakta. Bu durumun netlik kazanması ve yön bulması konusunda yaklaşan Fed toplantısının (25-26 Ocak) gerçekleşmesi ile beraber daha netlik kazanacağı düşüncesindeyim.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları