AnalizBitcoin

Bitcoin’de Düşüş Devam Ediyor! Yeni Yön Ne Tarafa Olacak?

Bitcoin gün içerisinde de satış baskılarıyla karşı karşıya kaldı ve düşüş eğilimini sürdürdü. Peki sıradaki yön ne tarafa?

Bitcoin son birkaç gündür düşüş eğilimini sürdürüyor. Bugün de değer kaybeden Bitcoin fiyatı, bazı borsalarda 9100 dolar seviyelerine kadar bir gerileme yaşadı.

Herkes Bitcoin’de yeni yönün ne tarafa olacağını düşünürken, 9200 dolar seviyesinin sert bir şekilde kırılması ve 8xxx dolarlı seviyelere gerilemenin halving fiyatlanmasını bitirebilecek seviyeler olduğunu daha önce ifade etmiştik.

Bu bağlamda kritik destek seviyelerinde işlem gören BTC, düşüş trendine bakıldığı zaman 9100 dolar seviyelerinin altına gerilerse daha büyük düşüşlerin görülebilmesi mümkün.

Bitcoin 1 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Yön tayin etmenin neredeyse imkansız olduğu bu dönemde, yatırımcıların 10.000 dolar üzerindeki heyecanını yitirdiğini ve FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisinin artık panik satış etkisine döndüğünü söylemek yanlış olmaz. Mayıs ayındaki halving olayının yaklaşması ve kar satışlarının başlaması sebebiyle bu döneme kadar daha büyük düşüşler ile beraber 8450 ve 7950 dolar destekleri test edilebilir.

Ayrıca son birkaç gündür altcoinlerdeki paranın Bitcoin’e aktığı ve piyasadaki BTC hakimiyetinin tekrar yükseliş gösterdiği de dikkatlerden kaçmıyor. Altcoinler BTC yükseldiğinde daha fazla yükselirken, düştüğünde ise daha fazla düşme eğilimini hala sürdürüyor. Bu bağlamda altcoin hareketlerini belirlerken mutlaka Bitcoin’in gözlenmesi gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
YKY

Alalım mı satalım mı?


Başa dön tuşu