BitcoinHaberler

Bitcoin’de FED Tutanakları Bekleniyor!

Bugün Ocak ayında gerçekleşen toplantıya ilişkin tutanaklar yayınlanacak.

Piyasalar yönünü Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginliğe çevirmiş olsa da, arka planda FED’e ilişkin endişeler yerini koruyor.

FED’in Mart’da faiz artırımına gideceğine kesin gözüyle bakılırken, faiz artırımı öncesi yapılan son FED toplantısının tutanakları bugün yayımlanacak.

25-26 Ocak tarihinde gerçekleşen FED toplantısına ilişkin tutanaklar bugün TSİ 22.00’da yayımlanacak.

FED Fiyatlandı Mı?

Bazı analistler FED’in faiz artırımının piyasalar tarafından çoktan fiyatlandığını düşünse de, bazı analistler faiz artırım oranına ilişkin belirsizliğinin piyasaları tedirgin etmeye devam edeceğini ifade ediyor.

Bir önceki toplantının tutanaklarının yayınlandığı 05.01.2022 tarihinde Bitcoin’de 5000$’lık bir makas içerisinde sert hareketler yaşanmıştı. Bu nedenle tutanaklarda piyasayı tedirgin edecek bir ifadeye karşı yatırımcıların dikkatli olması ve kaldıraçlı işlemlerden uzak durması tavsiye ediliyor.

25-26 Ocak tarihinde gerçekleşen toplantı sonrası FED beklentilere paralel olarak faiz artırımına gitmedi. Ancak yakın bir zamanda faizleri artırmanın uygun olacağı ifade edildi.

Varlık alımlarına ilişkin programda bir değişiklik yapılmadığı belirtildi. Bu da Mart ayında faiz artırılabileceğine dair beklentileri kuvvetlendirmişti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu