binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Kısa Vadede İki Büyük Satış Tehdidi!

Bitcoin’de Kısa Vadede İki Büyük Satış Tehdidi!

Bitcoin fiyatını kısa vadede olumsuz yönde etkileyebilecek iki büyük satış tehdidi bulunuyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin son günlerde durdurulamaz bir yükseliş yaşadı ve uzun sürenin ardından 52.000 doları aştı.

Bu noktada yatırımcılar BTC‘den daha fazla yükseliş beklerken, BTC fiyatını kısa vadede olumsuz yönde etkileyebilecek iki büyük satış tehdidi bulunuyor.

Yakın zamanlı satış tehditlerinin Genesis’in 1,3 milyar dolar değerinde 35 milyon GBTC hissesi satışı ve ABD hükümetinin Silk Road’tan ele geçirdiği Bitcoin’lerin satışı olduğu belirtildi.

“Bitcoin fiyatı son 7 gündür yükselişte ve nihayet 2 yıl sonra yeniden 52.000 dolar sınırını kırdı!

Ancak kısa vadeli BTC fiyatına yönelik iki büyük tehdit var. Bitcoin bu satış baskısı tehdidinin üstesinden gelebilir mi?

1.Tehdit: Mahkeme Genesis’in 15 Şubat 2024’te ~1,3 milyar dolar değerinde 35 milyon Grayscale Bitcoin Trust hissesini (GBTC) satmasını onaylandı.

Benzer bir olay FTX’te yaşanmıştı. FTX’in de bir zamanlar 1 milyar doların üzerinde değere sahip GBTC hissesi sattığını ve fiyatın Ocak ayında 49.000 dolardan 39.000 dolara düşmesine neden olduğunu unutmayın.

2.Tehdit: ABD Hükümeti, 25 Ocak 2024’te Silk Road’dan ele geçirilen 2.875 BTC’yi (~150,6 milyon dolar değerinde) satmak için bildirimde bulundu.

Şu anda ABD Hükümeti yaklaşık 208 bin BTC (~10,9 milyar dolar) ile en büyük BTC sahiplerinden biri olmaya devam ediyor.

-En son Temmuz ayındaki pump sırasında Coinbase aracılığıyla 8,2 bin BTC (248 milyon dolar değerinde) sattıkları iddia edildi ve bu haberler fiyatın 30,8 bin dolardan 30,2 bin dolara düşmesine neden oldu.”

Genesis ve ABD hükümetinin potansiyel Bitcoin satışı piyasada spekülasyonlara yol açarken BTC ve kripto para piyasası dayanıklılık gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail