coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBitcoin'de Kore Kaynaklı 'Kimchi Premium' Alarmı: Gösterge 2021 Boğası Zirvesine Çıktı! Deneyimli...

Bitcoin’de Kore Kaynaklı ‘Kimchi Premium’ Alarmı: Gösterge 2021 Boğası Zirvesine Çıktı! Deneyimli Analistler Değerlendirdi

Bitcoin fiyatında Güney Koreli yatırımcılar tarafından oluşturulan Kimchi Premium verisi zirve noktasına yaklaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz firması CryptoQuant geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatındaki Kore Premium’unun aşırı yükseldiğini gösteren ilgi çekici bir analiz paylaştı. Analistlere göre bu potansiyel olarak bir fiyat zirvesine işaret edebilir.

Kore Premium’u, Güney Kore’de Bitcoin’in diğer küresel borsalara kıyasla daha yüksek değerlere sahip olduğunu ifade ediyor. Genellikle fiyat zirvelerini belirlemek için kullanılan bu olgu, Koreli bireysel yatırımcılardan gelen güçlü alım baskısına işaret ediyor olabilir. Koreliler, borsalarda coin satın almak için nakde hemen erişebilmeleri ve FOMO (Fear of Missing Out) aldatmacasına karşı yüksek duyarlılıklarıyla biliniyor.

CryptoQuant analistlerine göre, ilginç bir şekilde, mevcut Kore Premium Endeksi (14 Günlük Hareket Ortalaması), Bitcoin’in 2021’in 4. çeyreğindeki fiyat zirvesi sırasındaki Kore Premium Endeksi’ni yansıtıyor. Bu durum, Kore Premium Endeksi’nin bu kez de fiyat zirveleri için önemli ipuçları sağlayıp sağlamayacağını görmek isteyen analistler ve yatırımcılar arasında merak uyandırdı.

İlgili Haber  Binance'te Listeli Altcoin Yeni BRC20 Launchpad Programını Tanıttı: Fiyat Aniden Yüzde 25 Arttı

Kore Premium’u, adını ünlü Kore yemeğinden alan “Kimchi Premium” olarak da biliniyor. Güney Kore borsalarındaki kripto para fiyatlarının dünya genelindeki diğer borsalara kıyasla farkını temsil ediyor. Kimchi Premium’u ağırlıklı olarak Bitcoin (BTC) fiyatında görülüyor. Başka bir deyişle, Bitcoin’in fiyatı Güney Kore borsasında Amerika Birleşik Devletleri ya da Avrupa’da bulunan bir borsaya kıyasla daha yüksek bir fiyattan listelenerek arbitraj fırsatı oluşturabiliyor.

Calgary Üniversitesi tarafından hazırlanan bir rapora göre, kripto para piyasasındaki Kimchi Premium’u ilk olarak 2016 yılında ortaya çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail