Bitcoin

Bitcoin’de Kurumsal Yatırımcı Etkisi Büyüyor: Yüzde 99’a Ulaştı!

IntoTheBlock verilerine göre Bitcoin'in büyük işlemlerinde kurumsal yatırımcıların payı çok büyük miktarlara ulaştı.

Bitcoin fiyatında yukarı aşağı hareketler sürerken yeni veriler BTC işlemlerinde kurumsal yatırımcıların rolünün büyük olduğunu gösterdi.

100.000 Dolar Üstü İşlemlerin Yüzde 99’u Kurumsal Yatırımcılar Tarafından Gerçekleştiriyor

IntoTheBlock verilerine göre mevcut durumda Bitcoin’in 100.000 dolar üstü işlemlerin %99’unu kurumsal yatırımcılar gerçekleştiriyor.

Analiz şirketinin paylaştığı verilerde 2020 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren kripto paralara kurumsal yatırımcıların ilgisinin artmaya başladığı bildirildi.

Bu tarihten itibaren BTC’nin 100.000 dolar üstü işlemlerinin kurumsal yatırımcılar tarafından gerçekleştirilme oranı hiç %99’un altına inmedi.

Bitcoin hacminde 100.000 dolar üstü işlemlerin kurumsal yatırımcılar tarafından gerçekleştirilme oranı.

Bununla birlikte 2020 yılının üçüncü çeyreğinde PayPal ve Tesla gibi kurumsal yatırımcıların Bitcoin dünyasına giriş yapması ile birlikte 2021 yılında çok sayıda tarihi rekor yaşanmıştı.

Buna ek olarak MicroStrategy ve Tesla gibi şirketler, bünyelerinde bulundurdukları milyarlarca dolarlık BTC ile kripto parayı desteklemeye devam ediyor.

Tarihsel olarak bakıldığında kurumsal yatırımcı ilgisinin Bitcoin fiyatını yükselttiğini görüyoruz ancak analiz şirketinin raporunda da belirtildiği üzere şu anda durum böyle gözükmüyor.

Kripto para sektörünün giderek hisse senedi piyasasıyla korelasyon halinde hareket etmesiyle birlikte BTC fiyatı da yüksek volalite değerlerine sahip olmaya devam ediyor.

Mevcut durumda hisse senedi piyasası Rusya’nın Ukrayna’yı işgale girişmesiyle birlikte yüksek enflasyon ortamının etkilerini hissettiriyor.

Bu sıralar kurumsal yatırımcılar BTC fiyatını etkilemiyor gibi görünse de IntoTheBlock on-chain verilerinde büyük bir sapma olduğuna dikkat çekiyor. Örneğin içerisinde herhangi bir miktar coin olan BTC adreslerinin sayısı 40 milyona yaklaştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu