AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Ölü Kedi Mi Sıçradı? “Sert Düzeltme Yakın!”

Bitcoin kritik bölgede kalmaya devam ediyor.

Bitcoin bir süredir devam eden yükselişine ara verdi. Önemli dirençlerini kırdıktan sonra dinlenen Bitcoin’de kritik bölgede olduğumuzu ve bu seviyelerdeki yeni alımların riskli olacağını ifade etmiştik.

Teknik olarak baktığımızda Bitcoin’in çok kritik bir bölgeden ret yediğini gözlemliyoruz.

64.000$’lık zirveden yaşanan düşüş sonrası 58.000$’ın kritik olduğunu ve fib 0.618 seviyesine denk geldiğini bu seviye üzerine çıkmadığımız sürece yükselişlerin ölü kedi sıçraması olarak kalacağını ifade etmiştik. 58.000$’ı geçemeyen Bitcoin’in daha sonra 28800$’a kadar gerilediğini gözlemledik.

Bitcoinsistemi.com’da yayınlanan 11.05.2021 tarihli analiz.

“Benzer Bir Durum Yaşanabilir”

58.000$’dan 28800$’a bir Fibonaccai düzeltmesi çektiğimizde, Bitcoin için  fib 0.618 seviyesine denk gelen 46846$’ın önemli olduğunu gözlemliyoruz. Bitcoin iki gündür bu seviyeyi geçmekte zorlanıyor. Bu seviye hacimli bir şekilde kırılmadığı sürece, son haftalarda gelen yükselişlerin büyük düşüşün bir düzeltmesi olarak kaldığını gözlemleyebiliriz. Bu seviye üzerinde haftalık kapanış olduğu takdirde yeni girişler için değerlendirme yapılabilir.

Analist Ali Matinez’de Bitcoin’in son 6 aylık trendini incelediğinde düzeltmenin yakın olduğunu ifade ediyor.

“MVRV indikatörünün 7 günlük ortalaması 30 günlük ortalamanın üzerine her çıktığında sert bir düzeltme geldi. Tarih tekerrür ederse sert bir geri çekilme görebiliriz.”

Kaynak: Twitter @ali_charts

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber  Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin'de Ayı Piyasası Onaylanacak Mı?
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
10 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu