AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Ölü Kedi Mi Sıçradı? “Sert Düzeltme Yakın!”

Bitcoin kritik bölgede kalmaya devam ediyor.

Bitcoin bir süredir devam eden yükselişine ara verdi. Önemli dirençlerini kırdıktan sonra dinlenen Bitcoin’de kritik bölgede olduğumuzu ve bu seviyelerdeki yeni alımların riskli olacağını ifade etmiştik.

Teknik olarak baktığımızda Bitcoin’in çok kritik bir bölgeden ret yediğini gözlemliyoruz.

64.000$’lık zirveden yaşanan düşüş sonrası 58.000$’ın kritik olduğunu ve fib 0.618 seviyesine denk geldiğini bu seviye üzerine çıkmadığımız sürece yükselişlerin ölü kedi sıçraması olarak kalacağını ifade etmiştik. 58.000$’ı geçemeyen Bitcoin’in daha sonra 28800$’a kadar gerilediğini gözlemledik.

Bitcoinsistemi.com’da yayınlanan 11.05.2021 tarihli analiz.

“Benzer Bir Durum Yaşanabilir”

58.000$’dan 28800$’a bir Fibonaccai düzeltmesi çektiğimizde, Bitcoin için  fib 0.618 seviyesine denk gelen 46846$’ın önemli olduğunu gözlemliyoruz. Bitcoin iki gündür bu seviyeyi geçmekte zorlanıyor. Bu seviye hacimli bir şekilde kırılmadığı sürece, son haftalarda gelen yükselişlerin büyük düşüşün bir düzeltmesi olarak kaldığını gözlemleyebiliriz. Bu seviye üzerinde haftalık kapanış olduğu takdirde yeni girişler için değerlendirme yapılabilir.

Analist Ali Matinez’de Bitcoin’in son 6 aylık trendini incelediğinde düzeltmenin yakın olduğunu ifade ediyor.

“MVRV indikatörünün 7 günlük ortalaması 30 günlük ortalamanın üzerine her çıktığında sert bir düzeltme geldi. Tarih tekerrür ederse sert bir geri çekilme görebiliriz.”

Kaynak: Twitter @ali_charts

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin'de Ayı Piyasası Onaylanacak Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
10 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Sen 28300 den onlarca direnci dinlene dinlene gec, 47 binli seviyelerde ol, sonra kedi sıçraması, alo aklin yerinde mi, yoksa btc aklınımi aldi, evet düşebilir, evet çıkabilir, senin kedinin ama.. uzman olmayan bizler koyalim, olmaz mi,

Miyawww

Adamlar 28-30 bölgesinde piyasaya küsmeyin buralardan alınır dediğinde neredeydin? 30’da almış %50 kazanmış buradan alınmaz diyor. Sen %3 5 için çırpın dur. Koyarlar o kediyi yakında…

Senol d.

Bitcoinin yukselisi yqzin calisan garson barmen ahci, ve işletmeci pozisyonunda olanlarin dha once bitcoinden battiklari icin, yaz donemi boyunca ellerine geçen para ile COİN satinalmalarindan dolayi bitcoin çıkista.

Bu böyle biline…

alim

Garson, barmen , yok olmadı amk valeler aldıkları bahşiş azaldığı için btc düşüyor

Anonim

2 tilyon dolarlık piyasası minicik Türkiye’deki minicik aşcı barmene falan bağlandın ya. Helal sana 😀

Ali

Yaw ağzı olan konuşuyor. Herkes uzman olmuş maşallah.

alim

Cok skici bir bölge

Memet

Tehlikeli bölgeler ben coktan dolara gectim açlığa gerek yok

Goktug

Bütün seviyeler kritik, kritik olmayan seviye mi var :))

Anonim

Buralar tamam mı devam mı bölgesi


Başa dön tuşu