binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Opsiyon Depremi: Kısa Vadede ve Uzun Vadede BTC Fiyatında Ne Bekliyorlar?

Bitcoin’de Opsiyon Depremi: Kısa Vadede ve Uzun Vadede BTC Fiyatında Ne Bekliyorlar?

Analiz şirketi, Bitcoin opsiyon verilerini inceleyerek katılımcıların uzun ve kısa vadeli beklentilerini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

CF Benchmarks’ın Chicago Mercantile Exchange (CME) Bitcoin vadeli işlem opsiyonları üzerine yaptığı yeni bir analize göre, ABD TÜFE enflasyon raporundaki son düşüşe rağmen, yatırımcılar kısa vadeli aşağı yönlü koruma için prim ödemeye hala istekli.

CF Benchmarks analistleri, dünkü daha yumuşak enflasyon verilerinin ardından Bitcoin’in 66.000 doların üzerinde bir kırılma yaşamasına rağmen, “asli değersiz opsiyon (OTM, out-of-the-money) satım opsiyonları için alım opsiyonlarına kıyasla daha yüksek zımni volatilite” olduğunu kaydetti.

Türev trader’larının OTM satım opsiyonları için yüksek prim ödeme konusundaki bu istekliliği, analistlere göre kısa vadeli piyasa göstergeleri arasında düşüş eğilimi olarak değerlendiriliyor. OTM satım sözleşmeleri için artan zımni volatilite (IV), trader’ların esasen BTC değerindeki potansiyel bir düşüşe karşı korunduklarını gösteriyor.

Zımni volatilite, opsiyon piyasasında kullanılan ve piyasanın bir varlığın ya da menkul kıymetin gelecekteki olası hareketine ya da fiyat dalgalanmalarına ilişkin tahminini temsil eden bir ölçü.

İlgili Haber  Araştırma Şirketi, Önümüzdeki Dönemde Kripto Paralarda Boğa Etkisi Yapabilecek Olayı Açıkladı!

Ancak kısa vadeli görünüm, analistlerin uzun vadeli beklentilere ilişkin gözlemleriyle çelişiyor. Uzun vadeli satım ve alım işlemleri arasında “daha düz” bir volatilite eğrisi olduğuna ve alım işlemlerine doğru hafif bir meyil olduğuna işaret ettiler. Analistler gönderdikleri bir e-postada, “Bu durum yatırımcıların Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri konusunda daha iyimser olduğunu gösteriyor ve olumlu TÜFE raporundan sonra dezenflasyon beklentilerinin hızlanmaya başlaması halinde alımlara olan eğilimin artıp artmayacağını görmek için izlemeye değer” dedi.

CF Benchmark analizi ayrıca, daha uzun vadeli satım ve alım işlemlerinin göreceli olarak yatay seyretmesinin, “bu yatırımcılar duyarlılıktaki aşırı dalgalanmalara daha az eğilimli olduğundan” kurumsal katılımın arttığını gösterebileceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail