Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Rallinin Ardından Tesla, MicroStrategy ve El Salvador Karda Mı Zararda Mı?...

Bitcoin’de Rallinin Ardından Tesla, MicroStrategy ve El Salvador Karda Mı Zararda Mı? İşte Kritik Fiyat Seviyeleri!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin geçtiğimiz yılın Haziran ayından bu yana ilk kez 28.000 doları aşmayı başardı.

Bununla birlikte yüklü miktarda Bitcoin yatırımı olan şirketlerin yatırımlarının son durumu da merak konusu oldu.

Tesla

Verilere göre elinde 11.950 adet Bitcoin bulunduran, CEO’luğunu Elon Musk’ın yaptığı elektrikli otomobil üreticisi Tesla mevcut durumda karda gözüküyor. Ortalama olarak 24.435 dolardan Bitcoin satın alan Tesla, bu yazının yazıldığı anlarda %14.51 kar oranıyla söz konusu şirketler arasında en fazla kar eden konumunda.

Tesla mevcut fiyatlarda BTC yatırımından yaklaşık olarak 42.3 milyon dolar realize edilmemiş kar elde etmiş durumda. BTC varlıkları için toplamda 292 milyon dolar ödeyen Tesla’nın varlıkları şu anda 334.7 milyon dolar değerinde.

MicroStrategy

132.500 BTC ile elinde en fazla Bitcoin bulunduran şirket konumunda olan MicroStrategy ise mevcut fiyatlarda zarar halen zarar ediyor. MicroStrategy’nin kara geçebilmesi için BTC fiyatının şirketin ortalama alış fiyatı olan 30.137 doları geçmesi gerekiyor.

MicroStrategy mevcut durumda %7.15 zararda gözüküyor. Şirketin yaklaşık olarak 3.99 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Bitcoin’leri şu anda 3.70 milyar dolar değerinde. Bu yüzden MicroStrategy güncel fiyatlar ile yaklaşık olarak 285.68 milyon dolar zararda.

İlgili Haber
Büyük Bitcoin Short'çusu il Capo Sessizliğini Bozdu: Altcoinler BTC ile Neden Yükselmiyor?

El Salvador

El Salvador tarafında baktığımızda ise Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ülkenin BTC yatırımlarından grup içerisinde en fazla zararı olan konumunda olduğunu görüyoruz. Tahminlere göre BTC’lerini ortalama olarak 45.171 dolardan satın alan ülke %38.06 zararda.

Toplamda 2.301 adet BTC’si olan El Salvador, bu coinler için toplamda 103.94 milyon dolar ödedi. Ülkenin BTC varlıklarının mevcut değeri ise 64.38 milyon dolar. Yani El Salvador mevcut fiyat ile BTC yatırımından 39.5 milyon dolar zarar etti.

Block

Bir diğer Bitcoin sahibi şirket olan Jack Dorsey’in Block’u ise Tesla’nın ardından mevcut fiyatlar ile karda olan ikinci şirket.

Elinde 8.027 adet BTC bulunduran şirketin bu coinleri ortalama alış fiyatı 27.407 dolar seviyesinde. Mevcut veriler ile Block’un %2.09 gibi düşük bir oranda karda olduğunu görüyoruz. Satın aldığı BTC’ler için toplamda 219 milyon dolar ödeyen şirketin varlıklarının değeri bu yazının yazıldığı anlarda 224 milyon dolar civarında bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları