AnalizBitcoin

Bitcoin’de Riskli Seviyeler Geçti Mi? Son Durum Ne?

Bitcoin analizi...

Kripto para piyasası 1 haftadır yatırımcısına ecel terleri döktürdü. 39600 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayan BTC fiyatı tüm piyasanın kızıl renge bürünmesine sebep oldu.

Bazı altcoinlerde kayıplar son haftalarda yüzde 50’lere kadar yükselirken son birkaç günde gelen olumlu hava piyasanın toparlanmasını sağladı.

5 Ocak’ta yaşadığı düşüşten sonra ilk defa bugün ABD’deki enflasyon verilerinden sonra 44.000 dolar seviyelerine yükselen BTC, piyasanın nefes almasını sağladı.

İlgili Haber
Enflasyon Verisi Sonrası Bitcoin ve Piyasalarda Son Durum Ne?

4 saatlik grafiğe baktığımızda henüz hala tehlikenin tam anlamıyla geçmediği görülüyor. Özellikle 40.500 dolar seviyeleri BTC’de önemli bir destek haline dönüşmüşken direnç olarak ise birkaç seviye ön plana çıkıyor.

Bitcoin 4 Saatlik Grafik

Özellikle grafikte mavi ile çizilen düşüş trendi BTC için oldukça önemli. Bu seviye üzerine bir kapanış gelmeden “tehlike geçti” demek tam anlamıyla doğru olmaz. Tekrar “BTC yükseliş trendine girdi” diyebilmemiz için mavi trendin yukarı yönlü kırılması gerekiyor.

Yine önemli bir direnç seviyesi olan MA100 seviyesi ise 45200 dolar seviyelerinden geçiyor. Bu seviye kırılırsa mavi direncin de kırılması son derece muhtemel.

Mavi çizgiden sonra ise en önemli seviye daha önce birçok kez destek görevi görmüş olan yeşil alan bölgesi. Bu seviye ilk denemede kırılması zor bir direnç olarak görülse de kırılması durumunda güzel bir rallinin başlangıcı olabilir.

Özellikle korku ve açgözlülük endeksinin de “aşırı korku” olduğu bu zamanlarda diğer zincir içi verileri de incelediğimizde yükseliş hareketlerinin yakın olduğunu söyleyebiliriz. Yine de FED’den gelecek olan faiz kararları piyasanın aşağı yönlü tepki vermesini sağlayacaktır.

Özetle; daha önceden bahsettiğimiz 40.500 dolar desteğinden alışı kaçıran yatırımcılar mavi alanın kırılmasını bekleyip bu şekilde daha risksiz ve alan altı stoplu alış yapabilirler. Elinde mal olan yatırımcılar ise 40.500 dolar altındaki 4 saatlik kapanışlarda hem BTC’de hem de altcoinlerde stop olma yolunu tercih edebilirler.

İlgili Haber
"Bu Dip Sinyali Bitcoin Tarihinde Sadece 5 Kez Geldi!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu