BitcoinHaberler

Bitcoin’de Satışlar Arttı İşte Nedenleri!

Gensler bir kez daha marketin üzerinden geçti.

Evergrande krizinin etkileri küresel piyasaları tedirgin etmeye devam ederken SEC Başkanı Gary Gensler’ın açıklamaları ikinci bir satış dalgasını tetikledi.

Bir süredir kripto paraların büyük bir çoğunluğunu menkul kıymet olmakla suçlayan Gensler bu açıklamalarını yineledi. Marketin zayıf bir anında yinelenen bu açıklamalar küresel piyasalarla olan korelasyonumuzdan uzaklaşmamıza neden oldu.

Zira Gensler konuşmaya başladıktan sonra ABD endekslerindeki geri çekilmeyle birlikte Bitcoin’deki satışların katlanarak arttığını gözlemledik. Endekslerdeki geri çekilme sınırlı kalırken Gensler’ın açıklamaları Bitcoin ayıları için katalizör görevi gördü.

Gensler’ın menkul kıymet yorumu önemli. Zira Gensler açıkça Ripple’ın başına gelen birçok kripto paranın başına gelebilir ve altcoinler büyük davalarla ve yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir diyor. Bu noktada en büyük risk de borsalar açısından doğuyor. Zira kayıtsız bir menkul kıymeti piyasaya sürmenin yanında onun satışına aracılık etmekte suç teşkil ediyor.

Gensler’ın açıklamaları sonrası 41500$’a kadar geri çekilen Bitcoin, kısa sürede %4 değer kaybetti.

İlgili Haber
SEC Başkanı Gensler'dan Kripto Para Sektörü Hakkında Açıklamalar!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu