Altcoin

SEC Başkanı Gensler’dan Kripto Para Sektörü Hakkında Açıklamalar!

Gensler, kripto paralar hakkında beklenen açıklamaları yapıyor.

ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’nin yeni başkanı olan Gary Gensler, ilk başta kripto para sektörüne yakın bir tutum takınsa da son zamanlarda bunun aksi bir tavır aldığı biliniyor. Son açıklamasında “genellikle” yapıcı konuşan Gansler’in konuşmasından satır başlıkları şu şekilde:

Gensler, Regülasyona Vurgu Yaptı

Gensler, kripto para sektörünün daha sıkı regüle edilmesini vurguladıktan sonra bugün Washington Post Live’ın bir programına konuk olarak çok daha çarpıcı ifadeler kullandı. Gensler, kripto para sektöründeki “tokenlerin” büyük bir kısmının menkul kıymet olduğunu düşündüğünü ifade etti. Bu ifade tıpkı XRP gibi ilerleyen günlerde birçok kripto para biriminin başının derde girebileceğine işaret ediyor.

Gensler bunun devamında ise menkul kıymet kanunlarının kripto para sektörünü regüle etmek konusunda kendilerine büyük bir yetki verdiğini belirterek aslında niyetini belli etti.

Konuşma Genel Olarak Nasıl Yorumlanıyor?

Birçok uzman tarafından Gensler’ın açıklamaları olumlu görülürken bir kesim tarafından da olumsuz olarak yorumlandı.

Zira Gensler, Stablecoinleri gazino oyunlarındaki poker jetonlarına benzetmesi ve kripto para sektörü için “paranızı kaybedebilirsiniz, çok volatil ve spekülatif bir piyasa, dikkatli olun” gibi açıklamalar yapması sebebiyle olumsuz olarak algılandı.

Bunun yanı sıra BTC hakkında yaptığı, “Bitcoin dijital, arzı sınırlı ve spekülatif bir değer saklama aracıdır diye düşünüyorum” şeklindeki açıklamaları ise olumlu olarak karşılandı. Ayrıca yine sektör ile alakalı “Satoshi Nakamoto, finans sektörüne yeni bir teknoloji getirdi. Ancak bunu regülasyonlar olmadan devam ettiremeyiz. Bu yeni teknoloji devletin politikaları ile halkın yararına olacak şekilde düzenlenmeli” söylemi genel kripto para sektörü ve dahası Bitcoin nazarında olumlu olarak görüldü.

Özetlemek gerekirse bu açıklamalar, stablecoinler ve menkul kıymet kategorisine girebilecek çoğu altcoin için olumsuz açıklamalar olurken, Bitcoin için olumlu olarak karşılandı.

Öte yandan Evergrande hakkındaki gelen soruya Gensler, 2008’de alınan önlemler ve kurulan güçlü sistem, ABD ekonomisinin bu tarz olaylara karşı daha güçlü durmasını sağlayacaktır cevabını verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
9 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
UHHH

arkadaş bir çin bir elon bir bu bir grayskal mıdır nedir , bunların bizzat kendi ellerinde bir düya var zaten ,biraz yükseltiyorlar satyıyorlar olumsuz açıklama , sonra aşağıdan geri al sonra gene . paralarına para katıyorlar . çin ama dünyanın başına bela bir millet ! onların yok olması gerekli. dünyaya zarar çakmadan başka bir işe yaramazlar.. trader lar da hep şöyle böyle vs kardeşim yeşil 3 gün se oda +3+18 oda eskisini telafi zaten edemiyor . sonra 1 haftaya yakın hergün dahada kırmızı. bence yatırım matırım sokm yatırıma , vur kaç çek kenarda boşta beklet parayı . dolar yeşile dönünce zaten piyasa aşağıya al dipten bırak yatırım matırım her beklenen gün dahada aşaağıya iniyor. aşağıdan da elden çıkartılmaz.

Anonim

“çin ama dünyanın başına bela bir millet ! onların yok olması gerekli. dünyaya zarar çakmadan başka bir işe yaramazlar.” SEC başkanı Çinli mi? Ne alaka ya!

Anonim

bu adamın kimbilir kaç tane btc si vardır
her konuşmasında para kazanıyor kavat

Gats

Sıkıntı yok piyasa yeterince fiyatlandı yüzde 2 – 3 daha düşerse düşer zaten yeterince düştü zararına satmayın geçti satış fırsatı

Mustafa Kemal Paşa

Regüle olsun bizim olsun

Anonim

Çok da olumlu değildi ki açıklamaları stabil salak salak açıklamalar. Fiyat düşüyor anasını satym. Herkes de yalandan owww harika olumlu açıklama yaptı yarın 60 bin dolara gidiyoruz imajı yapıyor. Millet kafayı yemiş.

Anonim

Aynen Twitterda bi fenomen gormedim ki olumsuz aciklama yapti diyen. E madem cooook olumlu ne bu fiyat düşüşü mal insanlar

alim

Pezvng in kaç BTC i varmış

Kbaturfb

Olumsuz bir açıklama yok. Regülasyonlara ağırlık vermiş. Yatay bir seyirden sonra Ekim ayı yeşilleneceğini düşünüyorum.


Başa dön tuşu