Bitcoin

Bitcoin’deki Yükseliş Herkesi Şaşırttı ve FOMO Etkisi Yaşattı

Bitcoin fiyatında yükseliş beklentisi 8.000 dolara yakınlaşması yatırımcıları şaşırtıyor.

Kripto para piyasasında kısa süre içerisinde yükseliş olabileceğine yönelik tahminler ortaya çıkmıştı. Çok fazla sayıda Bitcoin yatırımcısı ellerindeki kripto para biriminin değerinin ne kadar yükselebilecek olduğunu merakla beklerken bugün yaşanan yükseliş yatırımcılardan olumlu tepki gördü.

Bitcoin sahipleri mevcut Bitcoin varlıklarına daha fazla ilave eklemeler yapmaya başlarken, çok sayıda kripto para birimi yatırımcısının bu kararı vermesi için 8.000 dolar seviyesinin oldukça önemli olduğu bildirildi.

Sosyal medya üzerinden ve bazı platformlardan yatırımcıların belirttiğine göre Bitcoin’e talep tekrar arttı ve bu son yükselişlerden sonra FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) etkisi ile alım hacimleri bir hayli artış yaşadı ve yaşayacağa benziyor. Eğer 8000 dolar aşılırsa bu etkinin daha fazla görülebileceği ve ciddi yükselişleri tetikleyebileceği ifade ediliyor.

Yatırımcılar için bu dönemde 8.000 dolar önemli bir hedef olsa da 100 dolardan biraz fazla değer kazanması durumunda beklenen fiyat seviyesi 2020 yılı başında kısa süre içerisinde karşılanmış olacak.

Bitcoin’de yükseliş beklentileri 2020 ilk ayı için birçok yatırımcı için 8.000 dolar olarak gösteriliyordu. Bu hedef ilk haftadan tutmaya yakın, hatta tutmuş denebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu