AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’deki Balina Baskısı Ne Zaman Bitecek? Popüler Analist Yorumladı!

Güçlü ellerin Bitcoin biriktirme süreci devam ediyor.

Bitcoin boğaları 30.000$ seviyesini korumaya devam ediyor. Yaklaşık 40 gündür 40.000$ ile 30.000$ bandında hareket eden Bitcoin’de karar verme süreci yavaş yavaş yaklaşıyor.

Son boğa koşusunda zincir içi verilere göre yaptığı analizler ile ön plana çıkan analist Wiliam Clemente Bitcoin’deki son durumu yorumladı.

Mayıs ayında yaşanan düşüşler ile birlikte Bitcoin’lerin zayıf ellerden güçlü ellere geçtiğini ifade eden analist, zayıf ellerin birikimleri güçlü eller tarafından emilene kadar bu birikimin devam edeceğini söyledi.

Güçlü ellerin birikiminin tamamlandığı seviyede Bitcoin’de yeniden bir arz şoku yaşanacağını ve yükselişin başlayacağını ifade eden analist, bu sürecin ne kadar süreceğini bilmediğini ifade ederek yatırımcılara sabırlı hareket etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Clemente’nin bu yaklaşımı diğer bir deneyimli analist Willy Woo tarafından paylaşılan bir görsel ile de doğrulanıyor.

Aşağıdaki görselde güçlü ellerin Bitcoin düştükçe biriktirmeye devam ettiğini gözlemliyoruz.

Güçlü ellerin Bitcoin biriktirmesi uzun vadede pozitif bir veri olsa da kısa vadede fiyatın baskılanacağını anlamına geliyor.

Tarihsel olarak bakıldığında büyük balinaların Bitcoin biriktirmeleri fiyatı baskılayan bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Zira ilgili haber bölümünde gördüğünüz 09.04.2021 tarihli “Ayı Sinyali Geldi Mi?” başlığıyla verdiğimiz haber Bitcoin’de zirve görülmeden 6 gün önce kaleme alındı.

İlgili Haber  Bu İndikatör Bitcoin'de (BTC) Kafaları Karıştırdı! Ayı Sinyali Geldi Mi?

Bu haberdeki grafikler de incelediğinde güçlü ellerin Bitcoin biriktirmelerinin fiyatın baskılandığına ve düşmesine neden olduğu görülüyor.

Bu noktadan hareketle Clemente’nin de belirttiği gibi bu birikim bitene kadar Bitcoin’de fiyatın baskılandığını gözlemleyebiliriz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu