AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’deki Birebir Benzerlik Şaşırttı! 2 Haftalık Altcoin Rallisine Hazır Olun!

Bitcoin'deki benzer fiyat hareketleri serisine devam ediyoruz.

Teknik analiz dediğimiz husus,  tekrarlayan fiyat hareketlerini tespit edip önceden pozisyondaki riskleri azaltmamıza yardımcı olur.

Bitcoin 2020 yılında başlattığı ralli ile pek çok kıyaslamaya maruz kaldı. Bazı analistler bunun 2013 boğasına benzer bir boğa olduğunu ve uzun soluklu olacağını düşünürken, bazı analistler 2017 boğasındaki fiyat hareketlerinin birebir tekrarlandığını iddia etti.

Biz de analizlerimizde önceki döngülere ilişkin pek çok benzerliği dile getirdik.

Bitcoin’in fiyat hareketine baktığımızda gözden kaçan bir benzerlik olduğunu daha fark ettik. Pek dikkate alınmasa da Bitcoin’de 2019 yılında yaşanan ralliye çok benzer fiyat hareketleri olduğunu gördük.

2019 ve 2021 yıllarında zirveden yaşanan  düşüş sonrası oluşan fiyat hareketlerine baktığımızda, şu tablo ile karşılaştık.

2019 Yılı:

1- Zirveden %54’lük bir düşüş ile haftalık ma20 altına iniş.

2- Haftalık ma20 altında 15 haftalık bir yatay seyir.

3- Haftalık ma20 üstünde kalıcılık ve yatırımcıların risk iştahını yükseltecek şekilde W formasyonu üzerinde haftalık kapanış.

4- 2 hafta yatay seyir.

5- %63’lük bir düzeltme sonrası yeni ralli. (COVİD DÜŞÜŞÜ)

2021 Yılı:

1- Zirveden %55’lik bir düşüş ile haftalık ma20 altına iniş.

2- Haftalık ma 20 altında 12 haftalık bir yatay seyir.

3- Haftalık ma20 üstünde kalıcılık ve yatırımcıların risk iştahını yükseltecek şekilde W formasyonu üzerinde haftalık kapanış (henüz hafta kapanışı olmadı. Varsayım olarak yazıldı.)

Bu benzerliğin devamını gelecek mi bilmiyoruz. Ancak haftalık ma20’nin öneminden her analizimizde bahsediyoruz.

Eğer 2019 yılındaki 4. madde yine gerçekleşir ve Bitcoin 2 hafta bu seviyelerde yatay seyrederse önümüzdeki günlerde altcoinlerde mini bir ralli görebiliriz. Zira Şubat 2020’de Bitcoin’in yatay gittiği bu iki hafta boyunca Ethereum %30 oranında yükselmişti.

Piyasaları derinden etkileyecek bir kriz olmazsa 5. maddeyi pas geçebiliriz. Bu noktada ayın 20’sinden sonraki fiyat hareketleri konusunda dikkatli olmalı ve 51800$’ın kırılmadığını görmeliyiz.

Kısa vadede haftalık W’nun boyun bölgesi olan 51800$, orta vadede haftalık ma20 (41800$) seviyeleri destek olarak takip edeceğimiz seviyeler.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu