AnalizBitcoin

Bitcoin’deki (BTC) Önemli Seviyeler Neler? 20.000 Doların Önündeki En Büyük Engel Ne?

Yükseliş eğilimini gün içinde de sürdüren BTC'de önemli seviyeler neler?

Paypal’ın 2021 yılında kripto paraları destekleyeceği haberinden sonra yukarı yönlü sert bir ivmelenme yaşayan Bitcoin, son 1 yılın en yüksek fiyat seviyesine ulaşmış durumda. BitMEX ve OKEx gibi borsaların dava süresi sebebiyle düşüş eğilimi gösteren Bitcoin, PayPal’ın etkisiyle bu olumsuz kara bulutları üzerinden atmayı başardı.

Yayın saatine göre 13.900 dolar seviyelerinde işlem gören BTC için şu aşamada en önemli direnç 2019’un Haziran ayında gördüğü 13975 dolar seviyeleri. Bu seviyenin kırılması 15.000 – 15.500 dolar seviyelerine kadar güçlü bir hareketlenmeyi tetikleyebilir. Zira 14.000 dolar seviyesi aşılırsa BTC Ocak 2018’den beri en yüksek seviyesini görmüş ve artık kısmen 20.000 dolarlık zirvesinin önünde çok büyük bir engel kalmamış olacak.

Bitcoin 3 Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafiğe yakından baktığımız zaman son 10 gündür fiyat diplerinin her zaman bir önceki günden daha yüksekte olduğu görülüyor. Bu veri, son günlerde bazı günlerde düşüşler yaşansa bile aslında yükseliş trendinin bozulmadığını ve devam ettiğini ifade ediyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

4 saatlik grafikte de yükseliş eğilimini sürdüren BTC grafiği içi en önemli destek noktaları ise 13.100 ve özellikle de 12.800 dolar seviyeleri. Bu seviyeler aşağısında olabilecek bir günlük kapanış fiyatı sırasıyla hızlı bir şekilde 12.400 ve 12.200 dolar seviyelerine kadar düşürülebilir.

BTC’de sert hareketlerin yaşanması ve bütün yönün ona dönmesi sebebiyle yüzde 63.5 seviyelerine yükselen hakimiyet, her ne kadar altcoinler üzerinde bu süreçte olumsuz etkiler yaşatmış olsa da BTC’deki yoğun beklentinin bitmesinden ve bu seviyelerde -veya daha yüksek seviyelerde- yataya girmesinden sonra altcoinlere de ciddi para akışının olması bekleniyor.

Özellikle yeni yatırım yapacak olan yatırımcılar; 14.000 dolar direncinin kırılmasıyla (günlük olarak üzerinde kapanışlar) veya 12800 dolarların görülmesiyle parçalı bir şekilde alım yapabilir. Parçalı alım yapmak ve kargaşa ortamının sakinleşmesini beklemek her zaman en doğru yatırım stratejisidir.

*Bir direnç seviyesinin üzerine çıkış olması o direncin hemen kırıldığı anlamına gelmez. Dirençler hangi periyotlarda değerlendiriliyorsa o periyottaki mum kapanışının bu direnç üzerinde olması, direncin kırıldığına dair en sağlıklı bilgiyi verecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu