AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin’deki Bu Yükseliş Balinaların İşi Mi?

Uzmanlar bu artışların diğer artışlara göre çok daha doğal olduğunu ifade ediyor.

Merakla beklenen 10.000 dolar seviyesini aşan hatta 11.000 dolar seviyelerine kadar tırmanıp bu seviyelerde kendini garantiye alan Bitcoin, sene başındaki fiyat seviyelerine bakıldığında yatırımcısına 3.5 kat kar ettirmiş durumda. 2017’deki zirve yaptığı dönemler ile benzer bir artış yaşayan BTC, bu hızlı yükselişinden sonra “tekrar eskisi gibi dibe çakılır mı?” sorularının sorulmasına sebep oldu.

Şüphesiz sektörü canlandıran en önemli haber Facebook’un kripto parası Libra oldu. Duyurulmasında sonra her gün biraz daha yükselen BTC, sonunda 10.000 doların üzerine çıkarak kendini yine 5 haneli rakamlarda buldu. Peki bu son yükselişler 2017 senesinde olduğu gibi balinaların sahneye çıktığı ve fiyatı çok fazla şişirdiği senaryoyla benzer mi?

Analistler Bu Yükselişin Çok Doğal Olduğunu Söylüyor

Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi, kurumsal yatırımcıların ve devletlerin şüphesiz her geçen gün daha fazla ilgisini çekiyor. Özellikle Facebook gibi büyük bir şirketin arkasına dünya devlerini alarak çıkarmak istediği “Libra” isimli kripto para projesi bu sektöre ilginin ve yatırımın arttığının en büyük kanıtı.

Uzmanlar bu yükselişin diğer Bitcoin yükselişlerinden farklı olarak çok daha doğal bir şekilde gerçekleştiğini ve artık birçok kurumsal ve bireysel yatırımcının alım talebine karşılık olarak bu kadar yükseliş yaşandığını ifade ediyor. Tabi ki her yükselişte olduğu gibi bu yükselişte de balinaların etkisi asla yok denemez.

325 milyar dolar seviyelerine ulaşan kripto para piyasası diğer yatırım pazarlarına bakıldığı zaman hala çok küçük bir piyasa olarak kendini gösteriyor. Bu oran yapılan araştırmalar ve gidişata bakıldığı zaman her geçen gün artacağa benziyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu