Kripto HaberleriAltcoinBitcoin'deki Dump Milyarderleri Vurdu! CZ Yüzde 82 Zararda!

Bitcoin’deki Dump Milyarderleri Vurdu! CZ Yüzde 82 Zararda!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mayıs ayından itibaren % 30 düşüş yaşanan Bitcoin (BTC) pek çok altcoinin de erimesine neden oldu.

Bu süreçte altcoinlerdeki kayıplar % 60 ile % 99 arasında değişirken pek çok yatırımcının kripto para portföyü eridi.  Portföyleri eriyenler arasında küçük yatırımcıların yanı sıra milyarderler de yer aldı.

Bloomberg’in haberine göre, Milyarderler endeksi yaşanan düşüş sonrası milyarderlerin ne kadar kayıp yaşadıklarını açıkladı.

BTC ve kripto para piyasasındaki düşüşten en çok etkilenen isimlerden bir tanesi Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong oldu.

Armstrong’un Mart ayında 8 milyar dolar olan serveti düşüş ile birlikte şu anda 2.2 milyar dolara kadar geriledi.

Coinbase’in ünlü CEO’su dışında borsanın kurucularından olan Fred Ehrsam da 2022 yılının başından bu yana yaklaşık %60’dan fazla kayıp yaşadı ve serveti 1,1 milyar dolara geriledi.

Serveti arayanlar arasında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin kurucusu Changpeng Zhao da bulunuyor.

Ocak ayında Bloomberg servet endeksine dünyanın en büyük milyarderleri arasında yer alan CZ’nin 96 milyar dolarlık serveti %80’den fazla kayıp yaşayarak 16 milyar dolara düştü.

CZ ve Armstrong dışında başka bir kripto borsası olan Gemini’nin kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss’lar da %40’lık bir kayıp yaşayarak servetlerinin yaklaşık 2,1 milyar dolarını kaybettiler.

Yine kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’in serveti de Mart ayından bu yana neredeyse yarı yarıya azalarak yaklaşık 11,3 milyar dolara kadar düştü.

Bloomberg son olarak Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz’ı inceledi.  Novogratz’ın Kasım ayı başında 8,5 milyar dolar olan serveti  2,5 milyar dolara düştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Köpek herifler

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay