coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'deki Düşüş Devam Edecek Mi? Başarılı Analist Kısa Vadeli BTC Beklentilerini Paylaştı,...

Bitcoin’deki Düşüş Devam Edecek Mi? Başarılı Analist Kısa Vadeli BTC Beklentilerini Paylaştı, Fiyat Konusunda Uyardı!

10X Research kurucusu Markus Thielen Bitcoin'deki düşüşün devam edebileceği konusunda uyardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mart ayındaki 73 bin dolarlık ATH’sinden sonra ciddi bir düşüş yaşayan Bitcoin, yeni haftaya da düşüşle başladı ve 62,170 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Haziran ayında inişli çıkışlı bir yol izleyen BTC, bu ay başlarında 70.000 doların üzerine çıkarak Mart ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştıktan sonra şimdilerde 61.000 doların altına düştü.

Yatırımcılar Bitcoin’deki düşüşün devam edip etmeyeceğini merak ederken, 10X Research kurucusu Markus Thielen düşüşün devam edebileceği konusunda uyardı.

Tahminlerinde başarılı olan Markus Thielen BTC’nin çift tepe formasyonu oluşturduğunu ancak hala destek seviyelerini test ettiğini belirtti.

Bu noktada çift tepe formasyonunun geçersiz kılınmadığı sürece BTC’nin kolaylıkla 50.000 dolara düşebileceğini belirten analist, bu hafta cuma günü açıklanacak PCE verisinin bir rahatlama getirebileceğini ifade etti.

Thielen son olarak ABD başkanlık seçimleri ve TÜFE’nin bu yılın sonlarında Bitcoin’i yükselişe geçirecek önemli faktörler olabileceğini ancak bu yükseliş öncesinde sert düzeltme yaşanabileceğine işaret etti.

“Teknik olarak, Bitcoin çift tepe formasyonunu izliyor gibi görünüyor, ancak destek seviyesi test ediliyor.

Bu grafik formasyonu, geçersiz kılınmadığı sürece temel durumumuz olmalıdır.

Bu formasyona göre BTC, 45.000 dolar olmasa bile kolaylıkla 50.000 dolara bir düşüş görebilir.

Evet, ABD seçimleri ve TÜFE bu yılın sonlarında Bitcoin’i yükselişe geçirecek, ancak yine de daha sert bir düzeltme yaşayabiliriz.”

FED’in faiz kararlarını verirken takip ettiği öncü enflasyon verisi PCE fiyat endeksi Cuma günü açıklanacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları