BitcoinHaberler

Bitcoin’deki Düşüşün Ardından Milyarder Kevin O’Leary BTC ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşün ardından milyarder iş adamı Kevin O'Leary, Bitcoin hakkında açıklama yaptı.

Stansberry Research ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Kanadalı iş adamı Kevin O’Leary, Bitcoin ve kripto paralar konusunda boğa eğilimini sürdürdüğünü söyledi.

“Kimse Bitcoin Fiyatının Volalitesini Tahmin Edemez”

O’Leary, analistlerin Bitcoin tahminlerinin hiçbir zaman doğru olmadığını iddia etti ve “hiç kimsenin” BTC’nin volatilitesini doğru bir şekilde tahmin edemeyeceğini de sözlerine ekledi.

O’Leary’ye göre, Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma sağlayacağı varsayımı “düpedüz yanlıştı”.

Milyarder isim, Bitcoin’in volatil kalacağını öngörüyor ve bunu Amazon’un son 15 yıldaki performansıyla benzeştiriyor.

O’Leary, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) henüz bir Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamamış olması nedeniyle Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesine ilişkin söylemlerin doğru olmadığını yineledi.

Milyarder isme göre BTC’nin kurumlar tarafından benimsenmesi, şirketlerin uyum prosedürleri nedeniyle çok küçük bir düzeyde kalıyor.

İlgili Haber
Milyarder Yatırımcı Kevin O'Leary, Yaptığı Kripto Para ve Bitcoin Yatırımları Hakkında Konuştu!

ABD’de yıllık enflasyonun Nisan ayında 1981’den bu yana en yüksek seviyeye ulaşmasına rağmen Bitcoin yılbaşından bugüne %37.65 düşüş gösterdi. Ayrıca BTC, rekor seviyesine kıyasla %57.88 oranında düşüş kaydetti.

Bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı gün içi en düşük seviyesi olan 28.690 dolara geriledi. Şu anda dünyanın en büyük kripto parası, Dow endeksinin performansını izleyerek düşüşünü üst üste sekizinci haftaya taşıma yolunda ilerliyor.

O’Leary, Nisan ayında attığı ve sonradan sildiği Tweet’inde, BTC’nin dünyanın rezerv para birimi olacağını iddia etmişti.

2019’da en büyük kripto para birimini “çöp” olarak nitelendiren Kanadalı yatırımcı, 2020’de kripto paralara sıcak bakmaya başlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu