binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'deki Düzeltme Bitti Mi? Veriler BTC İçin Neye İşaret Ediyor? CryptoQuant Analisti...

Bitcoin’deki Düzeltme Bitti Mi? Veriler BTC İçin Neye İşaret Ediyor? CryptoQuant Analisti Açıkladı!

CryptoQuant analisti düzeltmenin bitip bitmediğini analiz ederken Bitcoin'lerini 155 günden daha kısa süre elinde tutan kısa vadeli yatırımcıların duyarlılığını inceledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin son iki günde neredeyse %10 düzeltme yaşarken, yatırımcılar bu düzeltmenin bitip bitmediğine odaklanıyor.

Bu noktada CryptoQuant analisti düzeltmenin bitip bitmediğini analiz ederken Bitcoin’lerini 155 günden daha kısa süre elinde tutan kısa vadeli yatırımcıların duyarlılığını inceledi.

Kısa vadeli yatırımcıların piyasa üzerinde önemli bir etkiye sahip olduklarına dikkat çeken analist, bu yatırımcıların piyasadaki ani değişimlerden çabuk etkilendiğini ve hemen harekete geçtiğini söyledi.

BTC’deki düzeltmenin bitip bitmediğini analiz etmek için bazı ölçümler kullanacağını belirten analist bunların “Kısa Vadeli Tutucu SOPR(1’in altındaki değerler BTC’nin zararla hareket ettiğini, 1’in üzerindeki değerler ise kar almayı gösterir.); BTC Kısa Vadeli Yatırımcıların Borsalara gönderdiği Bitcoin Net Kâr Kaybı (Kısa vadeli yatırımcılar tarafından borsalara gönderilen Bitcoin) olduğunu söyledi.

Bu göstergelerin mevcut durumda düzeltmenin bittiğinin sinyalini verdiğini ancak bu durumun kesinlik arz etmediğini ifade eden analist, siyah kuğu olayı gibi öngörülemeyen olayların, ABD hükümeti veya Mt. Gox’un Bitcoin satması gibi olumsuz haberlerin her an BTC’deki düşüşü tetikleyebileceğini belirtti.

“İlk olarak STH SOPR, son 2 günde kısa vadeli yatırımcıların Bitcoin’lerini zararına sattığını gösteriyor. Son günlerde 1’in altında olan değer şu anda 1 seviyesinin üzerine dönmeye başladı. Bu da Bitcoin üzerindeki satış baskısının zayıfladığının sinyalini veriyor.

İkinci olarak Kısa Vadeli Sahiplerinin Borsalara Gönderdiği BTC’deki Net Kâr Kaybı da benzer şekilde, kısa vadeli yatırımcıların borsalara yaptıkları BTC transferlerinde artık zarar etmeyi bıraktıklarını gösteriyor.

Peki bu ölçümler ne anlama geliyor: Bu, satış baskısının zayıfladığı anlamına geliyor. Zayıf eller satıldı ve piyasa bundan sonra ne olacağını görmek için bekliyor.

Bu düzeltmenin bittiği anlamına mı geliyor? Siyah kuğu olayı gibi öngörülemeyen olaylar veya ABD hükümeti veya Mt. Gox’un Bitcoin satması gibi olumsuz haberler, BTC fiyat düşüşünü anında tetikleyebilir.

Ancak bu tür olaylar üzerinde kontrolümüz yoktur. Eğer böyle olumsuz olaylar olmazsa düzeltmenin sonunun yakın olduğunu düşünüyorum. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir ve Bitcoin’in geçmiş performansları gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail