binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'deki Ralli Yeniden Mi Başladı? BTC İçin Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin’deki Ralli Yeniden Mi Başladı? BTC İçin Sıradaki Hedef Ne?

ABD TÜFE verileri sonrasında yükselişe geçen Bitcoin, yükseliş beklentilerini artırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinler ABD enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte tekrardan yeşillendi.
BTC 66.000 doların üzerine çıkarken, altcoinlerde de çift hanelere ulaşan kayda değer yükselişler yaşandı.

Bu noktada son 24 saatte %24,2 yükselişiyle Fantom (FTM) zirvede yer alırken, %22,7 yükselişiyle mem token Book Of Meme (BOME) ikinci sırada; üçüncü sırada ise %19,4 yükselişiyle Sei (SEI) yer aldı.

Bitcoin’deki bu hareketlilik opsiyon yatırımcılarının da beklentilerini artırmasına neden olurken QCP Capital analsitleri BTC ile ilgili yeni bir analiz yaptı.

ABD TÜFE verilerinin Bitcoin’deki yükselişi tetiklediğini belirten QCP analistleri, BTC’nin şimdi önceki ATH olan 74.000 dolar seviyelerine geri götürebilecek yükseliş momentumu beklediğini söyledi.

Opsiyon yatırımcılarının da beklentilerini yükselettiğine dikkat çeken analistler yatırımcıların Aralık ayı için 100.000 dolar-120.000 dolar beklediğini analiz etti.

Bu yükselişte son olarak BTC’ye yönelik artan kurumsal talebin de rolü olduğunu belirten analistler, Millennium ve Schonfeld gibi büyük varlık yöneticilerinin AUM’larının yaklaşık %3 ve %2’sini spot BTC ETF’ye yatırmasıyla yükselişin hızlandığını söyledi.

Son zamanlardaki olayların boğa piyasasının yeniden başlamasının bir sinyali olabileceğini iddia eden QCP analistleri şunları söyledi:

“ABD TÜFE verileri, riskli varlıklarda aralığın dışına çıkılmasını tetikledi. BTC o zamandan beri 66 binin üzerine çıktı.

Burada BTC, 74 bin seviyelerine geri götürebilecek yükseliş momentumu bekliyor.

Opsiyon yatırımcıları bu yükseliş hamlesiyle, Aralık 2024 için 100-120 bin dolar beklemeye başladı.

BTC’ye yönelik kurumsal talep, büyük varlık yöneticileri Millennium ve Schonfeld’in AUM’larının yaklaşık %3 ve %2’sini BTC spot ETF’ye yatırmasıyla artmaya devam ediyor. Bu da yükselişi destekliyor.

Bitcoin ve altcoinler bu yükselişe önemli ölçüde egemen ve kurumsal benimseme, enflasyonun düşürülmesi ve yaklaşan ABD seçimleri ile uyum sağlıyor gibi görünüyor. Bu boğa piyasasının yeniden başlamasının işareti mi?

Eğer bu gerçekten de boğa eğiliminin yeniden başlangıcıysa, o zaman bu hareket bizi tüm zamanların en yüksek seviyelerinin ötesine taşıyabilir.”

Bitcoin yazım esnasında 65,976 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail