Kripto HaberleriEthereumBitcoin'den 3 Yıl Sonra Bir İlk: Altcoinler İçin Rekor Yükseliş Dönemi Başlıyor...

Bitcoin’den 3 Yıl Sonra Bir İlk: Altcoinler İçin Rekor Yükseliş Dönemi Başlıyor mu?

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşerken ikinci sıradaki Ethereum (ETH) yükselmeye devam ediyor. Bu da Bitcoin için neredeyse 3 yıldır görülmeyen bir duruma yol açtı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 3 yıl sonra ilk defa %50’nin altına gerilemeye çok yaklaştı

Altcoin Rallisi İçin 2 Önemli İşaret

Tradingview verilerine bakıldığında, BTC/USD paritesinin 53.000 dolar seviyesine kadar gerilediği anlarda piyasa hakimiyetinin de 3 yılın en düşük seviyesine gerilediği görüldü. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti daha önce bu seviyeye gerilediğinde 2017’nin sonunda ve 2018’in başında görülen efsanevi altcoin rallisi başlamıştı. Eğer tarih tekerrür ederse altcoin yatırımcılarının geçtiğimiz aylarda gördüğü yükseliş devede kulak kalabilir.

 

Ünlü kripto para analisti Crypto Bull da konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin piyasa hakimiyetinin %51,6’ya gerilediğini ve asıl olayın ise %50’nin altına gerileme yaşandığında görüleceğini vurguladı. Ethereum fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.556 dolardan işlem görüyor ve %14,2’lik bir yükselişe sahip. ETH fiyatının bu yükselişinin ise şu an top 10 içerisindeki diğer altcoinler tarafından paylaşılmadığı görülüyor.

Ethereum’un toplam piyasa değeri ise tarihte ilk defa 300 milyar dolar seviyesinin üstüne çıkmak üzere ve bunun da altcoin rallisi için önemli bir işaret olduğu görülüyor. Uzmanların ETH için yıl sonu tahminleri ise 5.000 dolar ile 10.000 dolar seviyelerine işaret etmekte.

Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haber
BitMEX Kurucu Ortağı Arthur Hayes'dan Ethereum (ETH) Tahmini: 20.000 Dolar Görülecek mi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları