blank
EthereumHaberler

Bitcoin’den 3 Yıl Sonra Bir İlk: Altcoinler İçin Rekor Yükseliş Dönemi Başlıyor mu?

Bitcoin'in piyasa hakimiyeti 3 yıl sonra rekor seviyelere geriledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşerken ikinci sıradaki Ethereum (ETH) yükselmeye devam ediyor. Bu da Bitcoin için neredeyse 3 yıldır görülmeyen bir duruma yol açtı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 3 yıl sonra ilk defa %50’nin altına gerilemeye çok yaklaştı

blank

Altcoin Rallisi İçin 2 Önemli İşaret

Tradingview verilerine bakıldığında, BTC/USD paritesinin 53.000 dolar seviyesine kadar gerilediği anlarda piyasa hakimiyetinin de 3 yılın en düşük seviyesine gerilediği görüldü. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti daha önce bu seviyeye gerilediğinde 2017’nin sonunda ve 2018’in başında görülen efsanevi altcoin rallisi başlamıştı. Eğer tarih tekerrür ederse altcoin yatırımcılarının geçtiğimiz aylarda gördüğü yükseliş devede kulak kalabilir.

 

Ünlü kripto para analisti Crypto Bull da konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin piyasa hakimiyetinin %51,6’ya gerilediğini ve asıl olayın ise %50’nin altına gerileme yaşandığında görüleceğini vurguladı. Ethereum fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.556 dolardan işlem görüyor ve %14,2’lik bir yükselişe sahip. ETH fiyatının bu yükselişinin ise şu an top 10 içerisindeki diğer altcoinler tarafından paylaşılmadığı görülüyor.

Ethereum’un toplam piyasa değeri ise tarihte ilk defa 300 milyar dolar seviyesinin üstüne çıkmak üzere ve bunun da altcoin rallisi için önemli bir işaret olduğu görülüyor. Uzmanların ETH için yıl sonu tahminleri ise 5.000 dolar ile 10.000 dolar seviyelerine işaret etmekte.

Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haber  BitMEX Kurucu Ortağı Arthur Hayes'dan Ethereum (ETH) Tahmini: 20.000 Dolar Görülecek mi?
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu