coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'den Yeni Rekor!

Bitcoin’den Yeni Rekor!

Bitcoin madencilik zorluğu artışa geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin uzun bir süredir belirli bir seviyede bulurken BTC madencilik zorluğundan yeni rekor geldi.

BTC .com’un açıkladığı verilere göre, Bitcoin madencilik zorluğu %3,22 artarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 4 Mayıs’taki ölçümde %1.45’lik düşüş yaşanmıştı.

Bu bağlamda Bitcoin madencilik zorluğu 49,55 trilyon hash’e ulaşırken Bitcoin’in hash rate oranının da arttığı görüldü. BTC hash oranı da 368,5 EH/s’ye ulaştı.

BTC fiyatıyla Bitcoin madencilik zorluğu ve hash rate oranı arasında yakın bir korelasyon bulunmuyor. Ağ zorluğunun artması ağı daha güvenli hale getirirken madenciler arasındaki rekabeti artırıyor.

Geçmiş verilere baktığımızda hash rate oranındaki değişimin BTC fiyatına yansıması için algoritmaları harekete geçirebilecek boyutta büyük dalgalanmalara ihtiyaç olduğunu görüyoruz.

Bitcoin madenciliğinin zorluğu genellikle daha fazla madenci çevrimiçi olduğunda artar ve bu da rekabeti artırır. Madenciler, ağdaki işlemleri doğruladıkları için Bitcoin ile ödüllendirilir. Kârlılıkları büyük ölçüde Bitcoin spot fiyatına ve madencilik zorluğuna bağlıdır.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Nedir?

Bitcoin zorluğu, bir Bitcoin bloğu madenciliğinin ne kadar zor olduğunu belirleyen ve otomatik olarak ayarlanan bir özelliktir.

Bitcoin ağınki madencilik zorluğu her 2.016 blokta bir değişir ve otomatik güncellenir. Bunun sebebi ise ortalama blok üretim süresini 10 dakika olarak tutabilmektir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları