Bitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin’e Dolaylı Yatırım Yapan Dev Şirketler Bitcoin’den Daha Fazla Kazandı!

BlackRock ve diğerleri kripto sektöründeki yatırımlarını genişletiyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Blackrock, Bitcoin madencilik şirketlerine yaklaşık 383 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Forbes’in haberine göre, Haziran sonu itibariyle Marathon Digital Holdings’te (MARA) %6,71, Riot Blockchain (RIOT) %6,61 olmak üzere önemli miktarlarda hisse satın aldı.

9 trilyon dolarlık yatırım devi BlackRock’un söz konusu hisseleri aldığı, 30 Haziran 2021 tarihli zorunlu bir SEC başvurusunda ortaya çıktı.

Daha önce de kripto sektörü ile yakından ilgilenen ve yatırımlar yapan BlackRock, geçtiğimiz Şubat ayında Bitcoin ile ilgilenmeye başladıklarını ifade etmişti.

Şirketin genel müdürü Rick Rieder, şirketin Bitcoin’i araştırdığını ve herhangi bir hedef tahsisi koymadıklarını belirterek “Bununla biraz uğraşmaya başladık” dedi.

BTC’nin fiyatı son 12 ayda yaklaşık %288 artarken, BlackRock’un yatırım yaptığı BTC madencilik şirketlerinin hisseleri daha büyük bir artış yaşadı. Marathon hisseleri %754’lük artış yaşarken Riot hisselerinde ise %848 artış gözlendi.

Kripto sektörüne son aylarda yatırım yapan tek şirket BlackRock değil. Varlık yöneticisi, Fidelity Group ve Valley Forge de geçtiğimiz aylarda Bitcoin madencilik firmalarına yatırım yaptıklarını duyurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu