BitcoinHaberler

Bitcoin’e Olan İlgi Azalıyor Mu? İşte Çarpıcı Veriler!

Santiment, Twitter'da Bitcoin’e olan ilginin azaldığını açıkladı.

Kripto paraların davranışlarını inceleyen analiz firması Santiment, bu sefer sosyal medya platformu Twitter üzerindeki Bitcoin (BTC) ilgisine dikkat çekiyor.  Santiment’in resmi twitter hesabı üzerinden yaptığımı son paylaşıma göre, Bitcoin’in bu derece yükselmesine rağmen twitter’da gördüğü ilgi azalıyor. Veriler, birçok yatırımcının sürekli olarak yakından takip ettiği ve tartışma konusu olarak ele alınan ama bir o kadar da bilgi ve analizin yayınlandığı #Bitcoin üzerindeki paylaşımların giderek azaldığını gösteriyor.

İki Aydır İlk Kez

Santiment, bu azalma eğiliminin BTC fiyatında yaşanan gerilemelerden dolayı yaşandığını düşünüyor. Ayrıca paylaşımda bulunulan grafik üzerinde, Twitter’ın popüler konuları arasında bulunan Bitcoin’in iki aylık süreç içerisinde ilk kez düşüşe geçtiği belirtiliyor.

Grafik üzerinde fiyat ve twitter üzerindeki ilgi eğrisinin birlikte hareket ettiği görülürken yaşanan bu düşüşün muhtemel bir gerilemeyi de beraberinde getirebileceği düşünülüyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Haftaya Teknik ve Temel Olarak Kötü Başladı, Bitcoin'de Boğa Sezonu Bitiyor Mu?

Bitcoin Beklenen Performansı Sağlayamadı

Santiment’in yanı sıra bir diğer kripto para analiz platformu olan Skew de bu konuya değinmeden edemedi. Ancak Skew, konuya daha olumlu veriler paylaşarak giriş yaptı.

Twitter gibi büyük bir sosyal medya platformunda fazlasıyla öne çıkarılan ve reklamı yapılarak birçok kullanıcıya ulaşan Bitcoin, ne kadar 20.000 dolar’a göz kırpmış olsa da beklenen yükselişini gerçekleştiremedi. Ancak Mart ayındaki büyük düşüşten bu yana %400 üzerinde değer kazandığı düşüldüğünde, BTC’nin gerçek gücü ortaya çıkıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatında şimdilik büyük bir düşüş yaşanmadığı için yatırımcılar kendilerini şanslı sayıyorlar. Ancak bir yandan da yükselişin gelmemesi, sabırların tükenmesine, tükenen sabırların da fiyata düşüş olarak yansımasından endişeliler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu