AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Haftaya Teknik ve Temel Olarak Kötü Başladı, Bitcoin’de Boğa Sezonu Bitiyor Mu?

Bitcoin haftaya kötü başladı geri çekilmeler görülebilir.

Bitcoin‘de zor bir haftanın içerisindeyiz. Teknik olarak bakıldığında, kısa sürede aşırı yükselmiş, alıma doymuş, 19.000 $ etrafında bir tepe bölgesi oluşturmuş ve günlük hacmi gittikçe azalan bununla da dönüş sinyalleri veren bir Bitcoin var. Bu bölgeden bir düzeltme yapmadan 20.000 doları geçecek gücü bulması kısa vadede pek mümkün görünmüyor.

Teknik Görünüm Satış Sinyalleri Veriyor

Bildiğiniz üzere tepe bölgesinde hacmin azalması, boğanın bitişi ve düşüş anlamına gelebiliyor. Bu bakımdan BTC‘de son 4 günlük hacim verileri çok da iç açıcı görünmüyor. Ayrıca yatırımcıların sıklıkla kullandığı TD Squental indikatörü haftalık ve aylık bazda 9. mumu yaktı. TD Squental’da 9. mum genel olarak dönüş mumu olarak yorumlanıyor.

Bitcoin Günlük Hacim Grafiği
Bitcoin Haftalık TD Squental

Temel Analiz Açısından Fiyatı Kısa Vadede Olumsuz Etkileyecek Çok Haber Geliyor

Teknik olarak çok umutlu görünmeyen Bitcoin için bu hafta gelen bir dizi olumsuz haber de olayın tuzu biberi olacak gibi. İlk olarak G7 ülkelerinin kripto paralara karşı ortak bir regülasyon yayınlayabilecekleri haberi piyasa da tedirginlik yarattı.

İlgili Haber
Bu Haberler Geldikçe, Bitcoin 20.000$'ı Zor Geçer! G7 Ülkeleri Regülasyon'a Hazırlanıyor

Ardından Mt.Gox’un 15 Aralık’ta 150.000 BTC’yi dağıtım yoluyla, piyasaya süreceği haberi geldi.

İlgili Haber
Mt. Gox 150.000 Bitcoin (BTC) Dağıtırsa Dump Gelebilir! Tasfiye Tarihi Çok Yakın!

Yatırımcıları çok fazla tedirgin eden haberlerin geldiği bu dönemde, teknik verilerin de iyi görünmemesi, kısa vadede bir çekilme olabileceğinin sinyalini veriyor. Haftaya teknik ve temel olarak iyi başlamayan Bitcoin’de önemli seviyeleri sitemizden takip etmenizi ve bu dönemde işlem açacaksanız, stopsuz işlem açmanın çok can yakıcı olabileceğini tekrar hatırlatıyoruz.

Kısa vadede en önemli destek bölgeleri 18500-18600$ , 18.000$ ve 17.500$ seviyeleri olarak görünüyor.

Uzun vade yatırımcılar için şuan olumsuz bir tablo söz konusu değilken, bu haberler ve olumsuz teknik görüntü nedeniyle yaşanacak geri çekilmeler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

İlgili Haber
Bu Hafta Dikkat Edilmesi Gereken Kripto Paralar: Bitcoin, Ethereum, Chainlink, Monero...
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu