BitcoinHaberler

Mt. Gox 150.000 Bitcoin (BTC) Dağıtırsa Dump Gelebilir! Tasfiye Tarihi Çok Yakın!

Mt. Gox'un 150.000 Bitcoin (BTC) dağıtacağı haberi yatırımcıları tedirgin etti

2014 yılında iflas eden ve birçok yatırımcının mağdur olmasına neden olan Japon Kripto para borsası Mt. Gox’un 150.000 Bitcoin’i dağıtmak için son günü 15 Aralık.

Kripto Para Borsası, iflasını açıkladıktan sonra bir çok yatırımcının parasını ödeyemedi. Yaklaşık 6 yıldır süren davalar sonucunda, Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından atanan tasfiye komisyonu, Mt.Gox’un cüzdanından alacaklılara 150.000 BTC dağıtmasına karar vermişti.

2019 yılında yapılması beklenen dağıtımın tarihi, tasfiye komisyonunun talebi üzerine bir çok defa değiştirildi. Mahkeme son olarak 15 Aralık’ta dağıtımın yapılmasına karar verdi. Yedieminde tutulan Bitcoinlerin dağıtımıyla kullanıcıların kayıplarının kısmen telafi edileceği düşünülüyor.

Bu haber her ne kadar mağdurlar için güzel bir haber olsa da yatırımcıları aşırı tedirgin etti. 150.000 Bitcoin’in dağıtımı ve satışı durumunda, piyasalarda kartopu etkisiyle satışların büyüyeceği ve Bitcoin’de beklenen büyük düzeltmenin bu olayla tetiklenebileceği yorumları yapılıyor. Bu haberin nasıl fiyatlanacağını ve 15 Aralık’ta nasıl bir senaryo oluşacağını kestirmek zor. Ancak bu haberin oluşturduğu korku yayıldıkça sert geri çekilmeler görülebileceği unutulmamalı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu