BitcoinHaberlerKripto Para

Bu Haberler Geldikçe, Bitcoin 20.000$’ı Zor Geçer! G7 Ülkeleri Regülasyon’a Hazırlanıyor

G7 ülkelerinin de dahil olduğu yeni bir regülasyon haberi gündeme bomba gibi düştü.

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı 7 Aralık tarihli basın toplantısında, yakın zamanda G7 ülkelerinin maliye bakanları ile video konferans yöntemiyle yapılan görüşmede, kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda ortak bir görüş birliğine vardıklarına açıkladı.

G7 ülkeleri olarak anılan grup, Almanya, ABD, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya ve Kanada dahil olmak üzere 7 ülkeden oluşuyor ve Avrupa Birliği’de grup içerisinde temsil ediliyor.

Dijital paraların yasadışı kullanımının ve kara para aklama olaylarının önüne geçmek isteyen bu devletler, uluslararası bir düzenleme yapılması konusunda hem fikir. Dijital paranın yolculuğu itibariyle ulusal bazda alınacak önlemlerin yetersiz kalacağını düşünen yetkililer, kripto paralar ile işlenen suçlara karşı güçlerini birleştirme konusunda kararlı görünüyor.

Dijital varlıklara yönelik regülasyon haberleri ile ilgili, yakın zamanda Coinbase Ceo’su Brian Armstrong bir dizi twit atmış ve piyasalar buna aşırı tepki vermişti.

İlgili Haber
Bitcoin'de Yaşanan Düşüşün Nedeni Belli Oldu

Bitcoin bu darbeyi kısa sürede atlatıp yeniden toparlanmışken, G7 ülkelerinin de dahil olduğu bir regülasyon haberinin, Bitcoin’de sert çekilmelere neden olabileceği düşünülüyor. Her ne kadar şuanda Maliye Bakanları nezdinde bir fikir birliği olduğu paylaşılsa da, yakın zamanda bu devletlerin liderlerinin de katılımıyla ortak bir regülasyon yapılacağı haberi yayılırsa piyasalar buna çok sert tepki verebilir.

Yatırımcıların kripto paralara yönelik regülasyon haberlerini yakından takip etmesini tavsiye ediyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu