BitcoinHaberler

Bitcoin’de Yaşanan Düşüşün Nedeni Belli Oldu

Coinbase Ceo'sunun piyasaların açılmasına çok yakın saatte attığı bir dizi tweet piyasalarda bomba etkisi yaptı

Bitcoin’de 20.000 $ dolar seviyeleri gelir mi diye bekleyen yatırımcılar bu sabah büyük bir şokla uyandı. Aşırı şişen ve patlamaya hazır bomba gibi bekleyen Bitcoin, bugün 02.46 sıralarında Coinbase ceosu Brian Armstrong’un bir dizi tweetiyle adeta patladı. Dün 19000 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin, Brian’ın paylaşımı sonrası 17.100 dolara kadar geriledi.

Coinbase ceosu attığı tweetlerde özetle; ABD hazine müsteşarı ve sekteri Mhuchin’in görev süresi bitmeden önce kripto cüzdanları ile ilgili bazı düzenlemeler yapılacağına yönelik söylentilerini yorumluyor ve yapılması planlanan cüzdanlar arası transfer işlemlerinde, alıcı kimlik bilgilerinin toplanması ve doğrulanması işleminin kripto dünyasına uygun olmadığını, bu durumun kripto dünyasının sağladığı finansal mahremiyete zarar verebileceği için insanların kripto para kullanımını engelleyeceğini ifade ediyor. Armstrong’a göre bu engellemeler ve zorlamalar kripto cüzdan işlemlerinin azalmasına ve birçok kullanım durumunun ölümüne neden olacak.

Coinbase ceosunun tweetleri sonrası Bitcoin hızla geri çekildi. Piyasada aşırı yükselme nedeniyle tedirgin işlem yapan tüm yatırımcılar haber etkisiyle satış yönünde pozisyon aldılar.

Teknik yönden günlük ve haftalık grafiklerin sat pozisyonuna geçmesine neden olan bu düşüşün devam edip etmeyeceği bu aşamada kestirmek zor. Takipçilerimizin gün içerisinde sitemizde yayınlanacak teknik bültenleri ve haberleri takip etmelerini tavsiye ediyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu