BitcoinHaberler

Bitcoin’in 1 Milyon Dolara Yükselmesi Mümkün Mü? Ünlü Analist Açıkladı

Ünlü analiste göre bu mümkün. Peki, ama ne zaman?

Bitcoin fiyatındaki dalgalanmanın ne zaman son bulacağı ve istikrarlı bir yükselişe ne zaman geçeceği herkesin merak konusu olmayı sürdürürken PlanB’den yatırımcıları memnun edecek bir öngörü geldi. PlanB’nin dolaşımdaki BTC miktarını üretim miktarına bölerek hesapladığı S2F modeline göre 5. halving gerçekleştikten sonra BTC değeri tüm diğer varlıkları geride bırakarak müthiş bir yükselişe geçebilir.

Buna göre Bitcoin’in 520 bin doları görmesi hatta 1 milyon doları bile bulması mümkün! Peki bunun için ne kadar zamana ihtiyaç var? PlanB’nin modeline göre bunun için 2028 yılını beklemek gerekiyor. PlanB bu ayın başında da BTC/USD paritesinin 2024 yılına dek 288 bin doları göreceğini öngörmüştü.

Peki Nedir Bu S2F Modeli?

Bitcoin Stok Akış modeli (Stock-to-Flow, S2F) ünlü analist PlanB tarafından geliştirilen bir model. Temel olarak fiyat verilerine dayanan birtakım hesaplamalara göre oluşturuluyor. Birçok analist Bitcoin fiyatı ile S2F modeli arasında tutarlı bir ilişkinin olduğuna inanıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu