coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in Adil Değeri Ne? Şu Anda Ucuz Mu, Pahalı Mı?

Bitcoin’in Adil Değeri Ne? Şu Anda Ucuz Mu, Pahalı Mı?

Bitcoin şu anda adil değerinin altında mı işlem görüyor? Analist açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin 28.000 dolar seviyelerindeki yatay hareketlerine devam ederken yatırımcılar 30.000 dolar için sabırsızlanıyor.

BTC için ilk hedef 30.000 dolar olarak görülürken Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards BTC için bu seviyenin de yeterli olmadığını söyledi.

Ünlü isim Twitter’dan yaptığı paylaşımda Bitcoin’in mevcut fiyatının hala önemli ölçüde olması gereken fiyatın yani adil değerinin altında olduğunu iddia etti.

Bitcoin’in halihazırda adil değerinin %33 altında işlem gördüğünü savunan Edwards, Bitcoin’in adil değerini BTC ağını korumak için harcanan enerji maliyetine göre hesaplıyor.

Charles Edwards, Bitcoin madenciliğinde kullanılan elektrik enerjisini baz alarak yaptığı basit denkleme göre Bitcoin’in adil değerini 42.000 dolar olması gerektiği sonucuna vardı.

“Bitcoin, gerçeğe uygun değerine göre %33 iskontoyla işlem görüyor…”

Edwards ayrıca mevcut Bitcoin fiyat ve adil değerinin Bitcoin’in 285 gün boyunca adil değerinin altında işlem gördüğü 2018 ayı piyasasına benzediğini belirtti. BTC şimdi ise 298 gündür adil fiyatının altında işlem görüyor.

Dün Binance CEO’su CZ’nin Interpol tarafından kırmızı bültenle arandığına dair iddialar sonrasında Bitcoin fiyatı son 24 saatte 27.200 – 28.500 dolar aralığında işlem gördü.

Bu durum kısa süreli de olsa yatırımcılarda panik havası oluştursa da CZ’nin bu haberi yalanlaması sonrası Bitcoin tekrar 28.000 doların üzerine çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları