Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) Bu Düşüşü Son Fırsat Mı? Bankacılık Devi BTC Fiyat Tahminini Açıkladı

JP Morgan stratejisti Bitcoin (BTC) fiyatının uzun vadeli hedefini açıkladı.

İlk ve toplam piyasa değerine göre hala lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2017 yılındaki rekorundan sonra 2020 yılında yine eşi benzeri görülmeyen bir yükselişe imza attı. Bitcoin fiyatının sadece 3.000 dolar bandından yıl sonunda 30.000 dolar bandını görmesi, kripto para sektörünün volatilitesinin bazen ne kadar iyi olabileceğini ortaya koymakta.

Bitcoin Fiyatı Sert Düştü

Bitcoin fiyatı neredeyse 35.000 dolara kadar çıktıktan sonra 4 Ocak tarihinde sert bir düşüş yaşadı ve 28.000 dolara geriledi. Basın saati itibarıyla 30.000 doların üzerinde olan BTC, ekonomi uzmanlarına göre ise son bir alım fırsatı veriyor olabilir.

İlgili Haber
Yeni Düşüşler Kapıda Mı: Bitcoin (BTC) Son Fiyat Boşluğunu Doldurdu – Peki Ya Diğerleri?

ABD’nin en büyük bankacılık kurumlarından birisi olan JP Morgan uzmanlarının yaptığı tahmine göre Bitcoin fiyatı uzun vadede 146.000 dolar seviyesine ulaşabilir. Bloomberg tarafından yapılan açıklamada, JP Morgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou’nun bu tahminini altın yatırımcılarını hesaba katarak yaptığı belirtildi. Altın ETF’lerinden kaçan yatırımcıların Bitcoin’e geçiş yapması, ünlü stratejiste göre yaklaşık 4,6 kat büyüme yani 146.000 dolarlık birim fiyatı getirebilir.

Uzun Vadeli BTC Fiyat Hedefi: 146.000 Dolar

Stratejist Panigirtzoglou, 4 Ocak tarihinde kaleme aldığı analizinde oldukça net ifadeler kullandı. Stratejist şu an uzun vadede altın yerine Bitcoin’e geçiş yapan yatırımcıların çoğalmaya başladığını belirtti. Bitcoin fiyatı için uzun vadede 146.000 doların mümkün olduğunu ifade eden tecrübeli isim, 2021 yılında buna ulaşmayı ise pek olası görmüyor.

JP Morgan 2020 yılının son aylarında da benzer bir tahmin yapmış ve Bitcoin’in kurumsal yatırım ile 10 kata kadar yükselebileceğini vurgulamıştı. Kasım 2020 tarihinde yapılan bu tahminden sonra Bitcoin’in inanılmaz bir büyüme elde etmesi pek tesadüf olarak görülmedi. Sadece Grayscale’in elinde bile 22,8 milyar dolar değerinde kripto para olması, kurumsal ilginin gerçekten başladığına işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu