Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) Geleceği Üzerine Konuşulan Konferans Bitti! İşte Detaylar

Block CEO'su Jack Dorsey ile Microstrategy CEO'su Michael Saylor, Bitcoin'in (BTC) geleceği hakkında görüşlerini açıkladı.

Twitter kurucusu ve Block CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in (BTC) diğer tüm merkezsiz finans ağlarından farklı olacak şekilde “aklı başında, öngörülebilir, açık, şeffaf” olduğunu ifade etti.

Jack Dorsey, “Şirketler için Bitcoin” adlı online etkinlikte bir diğer Bitcoin savunucusu olan Michael Saylor ile önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

“Bitcoin’i İnternetin Para Birimi Haline Getireceğiz”

Dorsey’e, şirketi Block’un (eski adıyla Square) Bitcoin’e neden her geçen gün daha fazla odaklandığı sorusu yöneltildi.

Dorsey, bu tür bir hamlenin köklerinin Block şirketinin kuruluşuna kadar uzandığını belirtti. Ünlü CEO, Square adıyla hayata geçen şirketin misyonunun en başından bu yana aynı kaldığını ve kredi kartı adaptasyonu nedeniyle finansal dünyadan dışlanan insanlara ve işletmelere daha kapsayıcı bir finansal sistem oluşturmak olduğunu söyledi.

Dorsey’e göre bundan böyle şirket, açık ve şeffaf olan Bitcoin protokolünü benimseyerek izin gerektirmeyen bağımsız bir para birimi olan Bitcoin’i internetin para birimi haline getirmeyi hedefleyecek.

Buna rağmen Dorsey, Square ile BTC’nin ilişkilerinin epey geçmişe dayandığını açıkladı. Finans uygulaması, 2014 yılında BTC’yi sistemlerine entegre etmiş ancak bu olay o zamanlar pek de ses getirmemişti. Bu tarihten birkaç yıl sonra ise şirket, SEC’e ödeme uygulamaları Cash App’e BTC’yi ekleme başvurusu yapmasıyla gündeme geldi.

Dorsey, o zamanki bu adımından şöyle bahsetti: “O tarihte var olan her şeye meydan okuduk. Güvenlik protokolleri, yasal zeminler, uyumluluk, mühendislik, ürünler… Hepsine meydan okuduk.”

Kısa bir süre önce şirketin Cash App uygulaması, sistemlerine açık kaynaklı bir yazılım olan LDK’yı entegre etmişti. LDK, tamamen Bitcoin üzerinde geliştirme çalışmaları yapmaya odaklanan Spiral şirketi tarafından oluşturulmuştu. Dorsey, bu entegrasyonun kendi kariyeri için en gurur verici anlardan biri olduğunu belirtti.

Saylor ile Dorsey arasındaki konuşmada, dünya genelindeki şirketlerin Bitcoin’i kullanarak küresel pazarda daha verimli bir şekilde çalışabileceklerinden de bahsedildi. Saylor, BTC sayesinde şirketlerin parasal anlamda uyumsuzluklarını giderebileceğini ve iş dünyasındaki para transferlerinin tamamen şeffaf bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabileceklerini söyledi.

Saylor’un bu sözlerine Dorsey de katıldı. Dorsey, BTC sayesinde artık para transferlerinin “kapalı bir kutu” olmaktan çıktığını söyledi ve herkesin görebileceği şekilde şeffaf hale geldiğini de belirtti.

Dorsey: “Mevcut Sistemi Terk Edip Tamamen BTC’ye Geçme Zamanı Geldi”

Dorsey, artık mevcut sistemi terk etmenin ve şeffaf, açık ve herkesi kapsayan Bitcoin’e geçiş yapmanın zamanının geldiğini açıkladı.

Sanatçıların durumunun iyileştirilmesi konusunu da ele alan Dorsey, Block şirketi tarafından satın alınan müzik platformu TIDAL ile birlikte bu amaç için çalışacağını söyledi. NFT’lerin de benzer bir amaca hizmet ettiğini açıklayan Dorsey, buna rağmen NFT’lerin bu konuda çözüm olmayacaklarını çünkü yanlış temeller üzerine inşa edildiklerini iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu