BitcoinCardano

Bitcoin’in (BTC) Google Aramaları Düşerken, Bu Altcoin Boşluğu Dolduruyor!

BTC araması düşerken, ADA araması artıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), mayıs ayından beri yaşadığı düşüşü geçtiğimiz haftalarda sonlandırdı. Hızlı bir şekilde 48.000 dolara ve devamında 50.000 dolara ulaşan BTC, buna rağmen Google aramalardaki düşüşünü bir türlü durduramadı.

BTC Artık Aranmıyor

Google Trends verilerine göre Bitcoin ifadesinin aranması 9 ayın en düşük seviyesine geriledi. Buna ek olarak uzun vadede bakıldığında ise boğa piyasasının henüz gelmemiş olabileceği bile konuşulmakta. Tabii ki bunun arkasındaki tek indikatör Google Trends arama oranları.

2017 yılında Bitcoin aramalarının ulaştığı seviyeye bakıldığında, şu an için boğa piyasası henüz başlamamış bile olabilir.

Buna karşın arama verileri boğa piyasasına yönelik tek indikatör değil ve bunun tek başına çok büyük bir etkisi bulunmuyor. İlginç olan ise Bitcoin’in aranmaları düşerken altcoinlerin ve özellikle bir kripto paranın aranmasının artması.

Bu da aslında boğa piyasasının başlamış olabileceğini ancak Google Trends üzerinde BTC’nin aranmasının düşme sebebinin altcoinlerin de artık aranmaya başlanması olabileceğini düşündürüyor.

Cardano aranmaları, daha önceki döngülerdeki seviyesinin üzerine çıktı ve rekor kırdı. Cardano aranmalarına bakıldığında bunun 2017 yılındaki seviyesinin bile üzerine çıktığı görülmekte.

Yakın zamanda tüm zamanların rekorunu kıran ADA, an itibarıyla daha önceki fiyatının üzerine çıksa da aranma olarak eski seviyesini geçme yönünde ilerliyor.

Bu seviye geçildiğinde ise ADA’nın fiyat olarak da patlama yaşaması ve 3 dolar üzerine çıkması beklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu