blank
Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) Sert Düşüşü Önesinde 1,2 Milyar Dolarlık BTC Aktarıldı

Bitcoin fiyatının 18 Nisan tarihindeki sert düşüşü öncesinde neler yaşandı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 18 Nisan tarihinde sadece 1 saat içerisinde 60.000 dolardan 51.000 dolara kadar çakıldı.

Yaklaşık %20’lik bir düşüşe tekabül eden bu hareket, kripto para piyasasının 300 milyar dolarlık değer kaybetmesine yol açtı. Bu işlem sonrasında ise özellikle yüklü BTC çekim işlemleri yapıldığı gözlerden kaçmadı.

20.952 Bitcoin Çıkışı Korku Yaşattı

Lex Moskovski tarafından aktarılan bilgilere göre, Bitcoin fiyatı sert düştükten kısa süre sonra Binance borsasından 20.952 Bitcoin çıkışı olduğu görülüyor. Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski bu konuda açıklama beklese de aslında balinaların alım fırsatını kaçırmamış olabileceği görülüyor.

Bitcoin fiyatının 50.000 dolara kadar gerilediği anlarda korkuya kapılmayan yatırımcıların alım yapması oldukça normal bir durum olarak yorumlanmakta.

Eğer düşüş yaşanmadan önce borsaya yüklü BTC transferi yapılsaydı burada gerçekten balinaların manipülasyon yapmış olabileceği ihtimali değerlendirilebilirdi. Düşüş sonrasında balinaların BTC alıp kendi cüzdanlarına aktarmış olması ve 1,2 milyar dolarlık çıkış yaşanması ise rallinin devamına yönelik bir sinyal olabilir.

Ünlü analist Willy Woo da bu tabloya dikkat çekti ve 20.700 BTC’yi çeken balinanın daha önce de böyle işlemler yapmış olabileceğine dikkat çekti.

BTC fiyatı ise bu gelişmeler sonrasında yükselmeyi başardı ve an itibarıyla 57.00 dolar seviyesinden işlem görmekte. Bitcoin fiyatının eski seviyesine dönmesi için ise 59.000 dolardaki zorlu direncin kırılması gerekiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu