Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in Değer Kaybetmesi Panik Satışa Sebep Olabilir

Bitcoin’in Değer Kaybetmesi Panik Satışa Sebep Olabilir

Takip et

Powell’in açıklamaları Bitcoin’i yaktı geçti. Bitcoin bir anda büyük hasar aldı ve 520 dolardan daha fazla değer kaybı ile karşılaştı. Yatırımcılar Powell’den böyle bir açıklama beklemedikleri için öncesinde fiyat seviyesindeki düşüşe de hazırlıksız yakalanmış oldular. Yatırımcıların kripto para birimi konusunda beklentisi bugün veya yarın 11.000 doları görmesinden yanaydı ve bu konuda beklentiler yatırımcıları motive ederek 11.000 dolar konusunda hedefe doğru götürmeye başlamıştı.

Bitcoin fiyatını düşürdü ve tepki çekti

ABD Başkanı Donald Trump’ın hedefinde olan ve görevinden ayrılmasını istediği iddiaları gündemde olan FED Başkanı Powell, merkez bankalarının kripto para birimleri ile ilgilenmeyerek ”hiçbir şey” kaybetmediklerini açıklaması 520 dolar düşüşe sebep olmasının arkasından yatırımcılar bu tür açıklamalarından dolayı tepki gösterdi.

Panik bir satış hamlesi olursa 300 dolar daha düşüş olarak fiyatın 10.000 dolar altına düşmesinin mümkün olabileceği, bu durumda ise tekrar 9.100 dolar senaryosunun gerçek olabileceği iddia edildi. Bitcoin analistleri 10.000 dolar altına düşüş olursa 9.100 dolara kadar düşüş olabileceğini arkasından fiyatın değişebilecek olduğunu iddia etmişlerdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları