AnalizBitcoin

Bitcoin’in dibi gördüğü hakkındaki iddialar artıyor

Birçok analist artık Bitcoin‘in bu seneki dibini gördüğü konusunda hemfikir. En son bu konuda açıklama yapan ünlü milyarder ve kripto para boğalarından birisi olan gösterilen Michael Novogratz, Bitcoin’de dibin görüldüğü ve patlamaya hazır olduğu açıklamasında bulunmuştu.

İlgili Haber  Kripto paralar geçen yılki rekor artış seviyesinin başladığı noktaya tekrar geldi

Bunun yanı sıra Williams %R olarak adlandırılan bir indikatör incelendiğinde Bitcoin’in aşırı satım noktasında olduğu görülüyor. Bu indikatör  -100 ila 0 arasında bir değer alıyor ve -80’in altındaki durumlar aşırı satım anlamına geliyor. Yani Bitcoin’in bu fiyat seviyelerinden yükseleceği düşünülüyor.

En son bu durum yaşandığında Bitcoin yaklaşık 6000 dolar seviyelerin 7350 dolar seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş sergilemişti.

Birçok analiste göre dünyadaki yorumlanması en zor graifklerden birisi Bitcoin grafiği. Hal böyle olunca sadece indikatörlere bağlı kalmamak ve piyasadaki olumlu-olumsuz bütün haberleri bilip yatırımı buna göre şekillendirmekte fayda var.

Kritik olarak gösterilen yeni başlayacağımız bu haftada her ne kadar Bitcoin‘in 7350 dolar seviyelerine kadar tırmanacağı öngörülse de, bunun aksinin olması piyasa için olumsuz olacaktır.

Olası düşüşlerden en az şekilde zarar etmek için yatırımınıza stop-loss emri koymanız öneriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu