binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in Dünkü Yükselişinin Arkasındaki Güç Neydi? Analistler Çin'e İşaret Etti

Bitcoin’in Dünkü Yükselişinin Arkasındaki Güç Neydi? Analistler Çin’e İşaret Etti

Analistlere göre Bitcoin'in dün yaşadığı yükselişin kaynağı, özellikle Çin'de kutlanan Yeni Yıl etkinlikleriyle bağlantılı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin, kısa süre önce 50.000 dolara ulaşan yükselişiyle dikkatleri üzerine çekti. Bu önemli sıçrama, kripto para piyasasında tekrar eden bir mevsimlik etki gözlemleyen yatırımcılar için sürpriz olmadı: Bitcoin, işlem hacminin genellikle daha düşük olduğu Ay Yeni Yılı döneminde yükseliş eğilimi gösteriyor.

İşlem hacmindeki düşüş büyük ölçüde, Asya Pasifik bölgesindeki birçok kişinin seyahat ettiği ve sevdikleriyle birlikte festival etkinliklerine katıldığı bir zaman olan Ay Yeni Yılı tatillerine bağlanıyor. İlginç bir şekilde Bitcoin, Yeni Yılın resmi olarak başlamasından sadece iki gün sonra, 12 Şubat’ta 50.000 dolar seviyesine ulaştı. Kutlamalar genellikle Bitcoin’in fiyat artışıyla aynı zamana denk gelecek şekilde bir hafta ya da daha uzun süre devam ediyor.

Önemli ticaret firması Arbelos Markets’in Başkanı Shiliang Tang, Bitcoin’in tarihsel olarak Ay Yeni Yılı civarında yükseliş eğilimi gösterdiğini belirtti. Tang, “Fiyat hareketinin arkasında biraz mevsimsellik var” dedi. Ayrıca, Ay Yeni Yılı sırasında para hediye etme geleneğinin daha olumlu bir piyasa duyarlılığına katkıda bulunabileceğine dikkat çekti.

İlgili Haber  Opsiyon Verileri Belli Oldu: Boğalar Bitcoin'de Haziran İçin Bu Fiyata Odaklanıyor!

Bununla birlikte, daha düşük miktarlı alım satımların her iki yönde de daha belirgin fiyat dalgalanmalarına yol açabileceğini unutmamak gerekiyor. Önde gelen bir veri analiz firması olan CCData, Ocak ayı işlem hacminin Bitcoin ETF’leri etrafındaki heyecan nedeniyle şişirildiğini, ancak yine de tarihsel ortalamaya kıyasla daha düşük olduğunu gözlemledi.

CCData Araştırma Lideri Joshua de Vos, Ocak 2021’den bu yana ortalama günlük hacmin 198 milyar dolar civarında olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Ay Yeni Yılı tatilleri sırasındaki hacim, yılın geri kalanına kıyasla önemli ölçüde daha düşük oldu. De Vos, “Bu veriler, Ay Yeni Yılı’nın ortalama günlük hacimleri önemli ölçüde düşürdüğü tezini destekliyor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail