Bitcoin

Bitcoin’in Eski Geliştiricisinden Açıklama!

Gavin Andresen, kritik bir açıklamada bulundu.

Bitcoin ağının eski lider geliştiricisi olan ve kripto para ekosistemindeki yeri tartışmaya kapalı konumdaki Gavin Andresen, lider kripto para birimi hakkında çok önemli bir açıklamada bulundu.

Andresen, BTC’nin mevcut fiyat hareketliliğinin aslında bir fragman olduğunu ve bunun milyonlarca dolarlık değere ulaşabileceğini düşünüyor.

Ünlü isim bu konuda net bir fiyat tahmini de yaptı.

A Possible BTC Future” isimli blog gönderisini kısa süre önce yayınlayan geliştirici:

“BTC’nin sona ulaşmadan önce” 6 milyon dolarlık birim fiyatı göreceğini belirtti.

Analistin tahminine göre bu ise 2061 yılından önce gerçekleşecek. Analist, önümüzdeki 40 yıllık süre içerisinde artan enflasyon sebebiyle aslında bugünün 1 milyon dolarının, o tarihin 6 milyon doları olacağını da ifade etti.

Analistin BTC fiyatında bu kadar artış beklemesinin sebebi de artacak olan enflasyon.

Tahminlerinin biraz bilim kurgu gibi gelebileceğini belirten tecrübeli geliştirici, bu senaryonun ise tamamen gerçekçi olduğunun altını çizdi.

İşlem ücretlerinin o tarihlerde 7.500 dolar olabileceğini ancak birçok işlemin ağın kendisinde değil, yan ağlarda gerçekleşeceğini de ifade eden Andresen, Lightning Network’e vurgu yapmış oldu.

Bitcoin Ağı Duracak

Bütün ağı kontrol eden balinaların ise ana ağda işlem yapmaya devam edeceğini ifade eden Andresen,

BTC ağının ise önünde sonunda duracağını vurguladı. Kazılacak yeni BTC olmadığında ve ağda aktif olarak işlem yapılmadığında madencilerin ağı terk edeceğini ve güvenlik kalmayacağını belirterek, 2140 yılında yani son BTC kazıldığında ağın duracağını da ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu